Ventura parashikon aventura të bukura për Italinë e tij

Xhiampiero Ventura, trajneri i Italisë, beson se Azzurrët mund të jenë surprizë në Botërorin ‘Rusia 2018’ Italia e mposhti Shqipërinë me rezultat 2:0, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin “Rusia 2018″, porse  fitoi edhe  miqësoren në Amsterdam ndaj Holandës, me rezultat 1:2. ” Fitorja me Holandwn  ishte e rëndësishme për imazhin që ne jemi duke

Vazhdoni leximin →

Gruaja dhe jo Ventura, largon Barzalin nga formacioni!

Andrea Barzagli është lënë jashtë ndeshjes me Holandën, për shkak të problemeve të tij familjare Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura ka treguar arsyen e vërtetë pse ka lënë jashtë skuadrës mbrojtësin Andrea Barzagli. Ky vendim ka ardhur pas disa fotografive ku lojtari shihej në orët e vona jashtë shtëpisë, por Ventura tregon se arsye për

Vazhdoni leximin →