Gjakosja me shishe kokës ndëshkohet vetëm 2 herë më shumë sesa mosvendosja e logos!

Kontratat po bëhen edhe më të rëndësishme sesa njerëzit, dhe vendimi i fundit i Komisionit të Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF) e tregon këtë më së miri. Dy masa u morën për ndeshjen Kukësi-Partizani, ku futbollisti i kryeqytetasve, Tedi Cara, mori goditje me shishe qelqi në fytyrë duke u gjakosur keqas. Në të

Vazhdoni leximin →

Çfarë pretendentësh për titull ka Superliga? Tirana s’di të fitojë, Vllaznia vazhdon të turpërohet!

Për këtë kampionat po thuhet se ka tre kandidatë që mund të synojnë fitoren përfundimtare, por deri tani vetëm njëri ka bindur përgjysmë. Partizani të paktën ka tri suksese edhe pse me lojë të vakët, ndërsa Tirana e Vllaznia duken shumë larg të qenit pretendentë për titull. Kampionët në fuqi u ndalën në barazim nga

Vazhdoni leximin →

Profecia e Josës u bë realitet, Vllaznia “stabël” mposht Tiranën e transformuar!

Përpara ndeshjes, trajneri (tiranas) i shkodranëve deklaroi se “edhe herë tjetër kemi fituar në “Selman Stërmasi”, duke nënkuptuar se kështu mund të ndodhte përsëri. Fjalët e Mirel Josës dolën një profeci e vërtetë sepse Vllaznia triumfoi 2-1 në fushën e kampionëve, ndërsa Tirana pati një tjetër “pilulë” të hidhur pas barazimit në Kukës dhe eliminimit

Vazhdoni leximin →