Egnatia rikthen në shtëpi Redi Kasën

Redi Kasa rikthehet nga huazimi dhe rinovon kontratën e tij me Egnatian deri në vitin 2027. “Përshëndetje Kampionë ! Klubi njofton se sulmuesi Redi Kasa ka mbaruar huazimin 6-të mujorë tek NK Olimpija Ljubljana në Slloveni. Kasa së bashku me Presidentin Agim Demrozi kanë zgjatur bashkëpunimin në deri në vitin 2027-të. Sulmuesi pasi rinovoi kontratën u ngjit

Vazhdoni leximin →

Partizani favorit edhe në raundin e dytë

Partizani po përgatitet për aventurën europiane, ku do të marrë pjesë në Conference League. Të kuqtë shkojnë me statusin e skuadrës nënkampione, por në anën tjetër një edicion më parë patën një rrugëtim të suksesshëm. Pasi mbërritën deri në fazën “play-off”, ku u eliminuan nga Astana. Skuadra e Orges Shehit, falë paraqitjeve në Europë ka

Vazhdoni leximin →

Merkato kampionësh, Egnatia “rrëmben” Regi Lushkjan

Egnatia nuk dëshiron të jetë kalimtare në Kategorinë Superiore, madje synon të dominojë gjatë në futbollin shqiptar, si dhe të shkruajë historinë edhe në Europë. Kampionët e freskët të Shqipërisë po punojnë me seriozitet për të ndërtuar një ekip që do të synojnë fazën e grupeve në kompeticionet europiane. Klubi rrogozhinas ka befasuar këtë të

Vazhdoni leximin →

Gurishta dhe Dita largohen nga klubet e tyre

Dy nga emrat më të spikatur në Kategorinë Superiore për vite me rradhë, Erdenis Gurishta dhe Bruno Dita, kanë konfirmuar nëpërmjet psotimeve në rrjetet e tyre sociale, se kanë përfunduar aventurat e tyre, respektivisht në Bullgari tek CSKA e Sofies për ish kapitenin e Vllaznisë dhe në Maqedonin e Veriut tek Shkëndija, për ish futbollistin

Vazhdoni leximin →

Vllaznia “kampione” në merkato

Vllaznia deri më tani mund të themi që është klubi më i përfshirë në merkato. Shkodranët kanë nënshkruar me emra të mëdhenj nga superliga por edhe i kanë dhënë kontrata profesionistash lojtarëve nga akademia e tyre. Ditën e sotme klubi kuqeblu ka zyrtarizuar një tjetër lëvizje tyë madhe. Ish-mesfushori i Laçit, Klinti Qato. Ai ka

Vazhdoni leximin →

Rrapaj drejt Segunda Division

Partizani e ka ndërtuar merkaton edhe në bazë të daljeve, por nëse kërkesat e Orges Shehit janë specifike 5 lojtarë një mbrojtës i majtë pas largimit të Atanaskoskit, dy mesfushorë qendre dhe dy ëinger, çështja do të varet shumë edhe nga shitjet. Për momentin në klubin e të kuqve ka ardhur vetëm një ofertë konkrete

Vazhdoni leximin →