Asllani i lumtur te Interi

“Falënderoj trajnerin për minutat që po më jep. Dua të vazhdoj të punoj shumë dhe më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë”. Kështu nis intervista e mesfushorit kuqezi, Kristjan Asllanit për DAZN pas Inter-Roma, të fituar nga zikaltërit me rezultatin 1-0. Çfarë të ka kërkuar Inzaghi? Luani në një ekip ku keni

Vazhdoni leximin →

Halili me deklaratë anormale për Orges Shehin

  Në deklaratën përpara mediave ku gradoi Julian Ahmatajn dhe i hoqi spaletat Orges Shehit, presidenti i Tiranës, Refik Halili ka folur me fjali deri diku anormale duke aluduar edhe për tradhëti nga ana e trajnerit që e shpalli Tiranën kampione dy sezone më parë. Për sa kohë do të jetë pezullimi i Shehit? Ju

Vazhdoni leximin →

Asambleja gati për lojën hileqare, gol apo autogol do të bëhet me Shoqatat

Një nga personazhet më të njohur midis kandidatëve për anëtar të Komitetit Ekzekutiv është Eduard Prodani, ish-sekretar i FSHF-së, njohës deri në rrënjë i sistemit që ka mbërthyer futbollin prej vitesh. Madje është viktima e vitrinës, pasi ka marrë kartonin e kuq pasi “tradhëtoi” kauzën në rastin e publikimit të ndeshjeve të trukuara. Në një

Vazhdoni leximin →