Ditmar Bicaj trajneri i ri i Burrelit

Ditmar Bicaj, është trajneri i ri i Burrelit. Ish-futbollisti kampion në Superiore, ku fitoi gjithçka, ka vendosur të nis një rrugëtim të ri, por këtë herë si “timonier”. Bicaj, ka pranuar ofertë e Burrelit dhe sot është prezantuar nga kryebashkiaku Agon Malaj, i cili në fjalën e tij tha se shikon tek ai njeriun e

Vazhdoni leximin →

Vasil Shkurtaj qëndron në Vlorë

Flamurtari nis përgatitjet për sezonin e ri me të njëjtat ambicie, rikthimin në elitën e futbollit shqiptar. Klubi vlonjat njofton se ka rinovuar kontratën me sulmuesin Vasil Shkurtaj, që do të vazhdojë të japë kontributin e tij për skuadrën vlonjate. Sulmuesi ishte një nga afrimet e shumta të sezonit të kaluar, por Flamurtari nuk arrit

Vazhdoni leximin →

Mirel Josa prezantohet në Kavajë

Presidenti Nexhat Bizhdili ka arritur marrëveshjen me Josën dhe ky i fundit do të drejtojë skuadrën në Kategorinë e Parë gjatë sezonit 2024-2025, ky synim kryesor është ngjitja në Superiore. Krahas Josës, pritet që sot si pjesë e Besës të prezantohen edhe dy lojtarë të afirmuar si fantazisti Mentor Mazrekaj që vjen nga Struga dhe mbrojtësi

Vazhdoni leximin →

Valbona bën historinë

Valbona është shpallur ditën e sotme skuadra kampione e Kategorisë së Dytë për Grupin A. Falë këtij suksesi, ekipi i Valbonës do të luajë në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm, ndërsa mbetet për t’u parë se kush do të shpallet ekipi kampion i Grupit B, pasi të dyja skuadrat kampione do të përballen së

Vazhdoni leximin →