Flamurtari, Ferko kundër FSHF-së

Drejtori sportiv i Flamurtarit, Alfred Ferko flet për përplasjet që ka klubi vlonjat me FSHF-në duke theksuar se kuqezinjtë po luftjnë të vetëm kundër të gjithëve. “Nga federata, arbitrat dhe të gjithë. Luftojmë kundër të gjithëve. Nesër historia do ta tregojë që ne jemi më të fortë se të gjithë, pavarësisht se dikush nuk do

Vazhdoni leximin →

Gazetaria sportive humbet Bedri Alimehmetin

Gazetaria Sportive humbet një emër me peshë, i cili ka hedhur themelet për të ndërtuar një epokë të rëndësishme në historinë e këtij zhanri në vendin tonë. Paraditen e sotme, mbylli sytë përgjithmonë në moshën 78-vejçare, Bedri Alimehmeti. Ai lindi në 11 tetor 1945, ndërsa konsiderohet si një nga njerëzit që ruajti të gjallë dhe

Vazhdoni leximin →

Gjobat bëhen kryefjalë, Disiplina nuk e mban dorën

Ngjarjet e javës së nëntë në Kategorinë Suoeriore kanë prodhuar shumë lajme dhe sigurisht shumë punë në zyrat e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës në FSHF ku nuk arrijnë t’i disiplinojnë edhe ata pak tifozë që kanë mbetur në shkallët e stadiumeve. Pavarësisht se klubit arkëtojnë shumë pak nga mbështetësit e tyre, Disiplina nuk është

Vazhdoni leximin →

“Kulaçi dhe kërbaçi”. Shqipëria fluturon por futbolli në vend…gëlon nga gjobat

Komisioni i Disiplinës nuk harron të mblidhet as në raste festash. Pak orë pas suksesit të Kombëtares Shqiptare, klubet e Superiores dhe së Parës janë përballur me gjobat e radhës që tregojnë edhe një herë që menaxhimi i futbollit vendas po bëhet vetëm nëpërmjet forcës së dhunës financiare. Komisioni i Disiplinës dhe Etikës pranë FSHF-së

Vazhdoni leximin →

Komiteti diskuton, presidenti miraton…

Dy ditë më parë, Komiteti Ekzekutiv i FSHF u mblodh plr tl diskutuar disa ndryshime jo pak të rëndësishme. Ja cilat janë: “Komiteti Ekzekutiv ndërkohë vendosi për ndryshimin e skemës për kampionatin “Kategoria e Tretë”, që sezonin 2023-2024 do të zhvillohet në dy grupe. Një tjetër temë diskutimi ishte skema e kampionatit Abissnet Superiore për

Vazhdoni leximin →