Kolo Muani braktis Frankfurtin, PSG i mbyll derën

Kolo Muani bëhet çështje në Frankfurt ku sulmuesi francez nuk dëshiron më që të qëndrojë. 24-vjeçari për të cilin klubi gjerman kërkon 100 milionë, kërkon me çdo kusht transferimin te PSG por francezët nuk janë të gatshëm ta paguajnë shumën në fjalë. Në këtë mëyrë, Muani ka braktisur skuadrën gjermane dhe ka fluturuar drejt Parisit

Vazhdoni leximin →

Në kërkim të një mesfushori, “bavarezët” gati 60 milionë euro për “yllin” portugez

Me mesfushorin Xhoshua Kimish, tashmë të spostuar në mesin e fushës, si një organizator , “bavarezët” e Bajern Mynih janë në kërkim të një mesfushori defensiv për sezonin e ri, tek i cili tekniku Tuhel të ketë besim. Duket se lojtari i ri është gejtur dhe bëhet fjalë për mesfushorin portugez, Zhoao Palhinja, i cili

Vazhdoni leximin →

Tjetër “bavarez” për “zikaltërit”, Inter kërkon mesfushorin e Bajern

Pavarësisht se kanë afruar lojtarë në çdo repart të fushës, “zikaltërit” e Inter duket se nuk kanë ndërmend të ndalen në këtë fund merkatoje dhe kërkojnë të bëjnë një transferim të fundit para se të mbyllet zyrtarisht çdo gjë. Sipas raportimeve më të fundit të mediave italiane, tekniku Inzaghi nuk është i bindur me performancat

Vazhdoni leximin →

Me mendjen te Çelsi, Tuhel kërkon një tjetër “londinez” te Bajern

Gjetja e profilit me numër 6 në “Allianz Arena” po merr trajtën e një “ekuacioni” pa zgjidhje, ndonëse shumë emra janë lakuar ditët e fundit. Konor Gallager i shtohet “galerisë” së lojtarëve në radarët e kampionëve të Bajernit. Personazhi në fjalë gjendet në radhët e Çelsit dhe ka kontratë me “blutë” deri në vitin 2025.

Vazhdoni leximin →

Bajerni zëvendëson Pavardin, gati akordi me mbrojtësin e Çelsit

Bajerni ka nisur menjëherë nga puna për të zëvendësuar mbrojtësin Benzhamë Pavard, i cili do të transferohet te Interi për 32 milionë euro. Siç bëjnë me dije mediat gjermane, “rekordmenët” janë shumë pranë akordit me Çelsin për Trevoh Çalobah. Mbrojtësi anglez nuk është në planet e trajnerit Mauricio Poçetino, teksa pëlqehet shumë nga Tomas Tuhel,

Vazhdoni leximin →