Nagelsmani kritikohet tek Bajerni edhe për … veshjen gjatë ndeshjeve!

Drejtuesit e klubit bavarez kanë diskutuar “së brendshmi”, pra në kuadër të një “familjeje”, por zërat kanë dalë jashtë “mureve të shtëpisë”. Trajneri Julian Nagelsman po kritikohet tek Bajerni jo vetëm për rezultatet dhe për lojën e ekipit, që nuk ka kënaqur kënd këto kohë, por edhe për mënyrën sesi vishet. Mediat shkruajnë se Kahni,

Vazhdoni leximin →

Pyetja e javës e revistës “Kiker”: A mundet Bajerni ta fitojë titullin këtë vit?!

Sulmuesi me origjinë nga Kosova, Mërgim Berisha vendosi sfidën e Bundesligës, mes Augsburgut dhe Bajernit, dhe presioni tashmë është i gjithi mbi trajnerin e bavarezëve, Julian Nagelsman. “Paraqitje alarmuese e Nagelsmanit, – titullon “Sport Bildi”, Bajerni është në krizë, Nagelsmani është në krizë!” Vetë Nagelsmani kërkon përgjigje nga lojtarët e tij pas një paraqitjeje të

Vazhdoni leximin →

Tronditje tek Bajerni pas humbjes: Nagelsmani duhet të kthehet në … bankat e shkollës!

Kështu shkruajnë, gjysmë me shaka, e gjysmë me të vërtetë, mediat bavareze, ndërsa disfata në derbin e Landit ndaj Augsburgut djeg jashtë mase. Përtej gallatës se “të paktën, Bundesliga nuk është më një kampionat kooperativist”, vijnë fjalët serioze që kanë lidhje me besimin që po tronditet tek trajneri. “Nagelsmani është një talent i shkëlqyer, –

Vazhdoni leximin →