Një krahasim “i vogël”: Nga 5 golat kundër Gjermanisë në 1997, tek një rrjetë ndaj Spanjës në 2022!

Disfata në Spanjë, me të drejtë u cilësua një moment shprese. Shqipëria u mund vetëm 1-2 në Barcelonë përballë një kundërshtari që na kishte shkatërruar thuajse gjithmonë, e madje nëse arbitri mund të kishte qenë më objektiv, fare mirë do të ishte marrë një rezultat pozitiv. Gjithsesi, pavarësisht gjithçkaje, ka qenë një kohë kur kombëtarja

Vazhdoni leximin →

Luis Enrike: E dinim se Shqipëria do të ishte rival i fortë!

Kritikat për Spanjën e tij nuk munguan, edhe pse kopertinat e gazetave sportive iberike kishin thirrje për fitoren e merituar, dhe për drejtësinë e vendosur në fund. Trajneri i “Furive të Kuqe”, Luis Enrike, bëri vlerësim të madh për Shqipërinë, ndërsa pati “shigjeta” për ekipin e tij që u cilësua si “i sipërfaqshëm”, dhe i

Vazhdoni leximin →

Prag Spanjë-Shqipëri, me Brojen e Cikalleshin kundër “mallkimit” iberik!

Kanë kaluar katër vjet e gjysmë që nga përballja e fundit. Kombëtarja shqiptare kthehet në Spanjë pas disfatës 0-3 ndaj “Furive të Kuqe” në sfidën eliminatore të Kupës së Botës 2018. Trajneri është po italian, veçse në vend të Panuçit në stol kemi Edi Rejën, ndërsa kundërshtari ka ndryshuar shumë. Kuqezinjtë luajnë miqësoren e sotme

Vazhdoni leximin →