Besiktas synon edhe Mario Mitaj

Pas një Europiani shumë të mirë me fanellën e Shqipërisë, Mario Mitaj ka përfunduar në qendër të merkatos, pasi synohet nga disa klube të njohura të kontinentit. Mbrojtësi 20-vjeçar, aktualisht pjesë e Lokomotivës së Moskës, ka përfunduar në shënjestrën e Besiktasit. Klubi turk, që duket se është i dashuruar me shqiptarët (ka në organikë Muçin dhe

Vazhdoni leximin →

Uzuni në shënjestrën e Panathinaikos

Drejtuesit e Panathinaikos janë në kërkim të përforcimeve për sulmin dhe mediat greke shkruajnë se një nga lojtarët që po ndjekin është edhe anësori shqiptar 29-vjeçar, Myrto Uzuni, i cili i përket Granadës. Kontrata e futbollistit skadon për dy vite, më 30 qershor 2026 dhe vitin e kaluar ai shënoi 11 gola në Primera Division. Interesimi

Vazhdoni leximin →

Mitaj ndiqet edhe nga Beshiktash

Mario Mitaj pritet që të ndryshojë ambient gjatë kësaj merkatoje verore. Mbrojtësi I Kombëtares së Shqipërisë është ishte një nga më të dalluarit në Euro2024 në radhët e kuqezinjve dhe gjasat janë që ai të lërë Lokomotivën e Moskës. Mediat në Itali kanë raportuar prej kohësh se Juventus ka shfaqur interes për të, por së

Vazhdoni leximin →

Skandali seksual, 18-vjeçarja ishte në kontakt me 26-vjeçarin shqiptar

Skandali i publikuar nga mediat gjermane sa i përket një dhune seksuale të mundshme nga një prej punonjësve të FSHF-së në kampin e Shqipërisë në Dortmund, vazhdon të diskutohet ende në Gjermani. Prestigjiozja gjermane, “Bild”, duket se ka nxjerrë disa detaje të reja sa i përket këtij sulmi, ku e reja ka kontaktuar menjëherë policinë dhe

Vazhdoni leximin →

Fenerbahçe këmbëngul për Brojën

Duket se karriera e sulmuesit të kombëtares Armando Broja do të vazhdojë në Turqi, tek skuadra e Fenerbahçe. Tashmë është e përditshmja “Fanatik”, që shkruan se 22-vjeçari shqiptar është një nga të preferuarit e trajnerit Mourinho për repartin e avancuar. Qendërsulmuesi shqiptar i Chelsea është shumë i njohur për fizikun dhe aftësinë e tij në ajër;

Vazhdoni leximin →

Dhunuesi i delegacionit shqiptar, mediat zbulojnë detaje

Futbolli shqiptar ka bërë përsëri emër në Gjermani për arsyet më të gabuara të mundshme gjatë Euro 2024. Një punonjës i FSHF-së, akuzohet se ka përdhunuar një punonjëse të hotelit ku qëndronte Kombëtarja kuqezi në Kaiserau. Mediat gjermane kanë zbuluar detaje rreth kësaj ngjarje, me tabloidin ”Bild” që ka treguar se një 26-vjeçar shqiptar është nën hetim.

Vazhdoni leximin →

Kaiserau, hije skandali seksual për stafin kuqezi

Mediet gjermane kanë bërë me dije se Prokuroria e Dortmundit po heton një anëtar të stafit të Shqipërisë në Kampionatin Europian. Edhe pse ende nuk është mësuar identiteti i të dyshuarit, mediet gjermane informojnë se një shqiptar është nën hetim për një vepër të dyshuar seksuale në qendrën sportive Kaiserau në Kamen. Qendra në fjalë

Vazhdoni leximin →

Uzuni nuk merr pjesë në testet te Granada

Një kategori më poshtë, Granada nuk ia doli të mbijetonte dhe luajti vetëm një sezon në La Liga. Tashmë, skuadra spanjolle po bëhet gati për sezonin e ri dhe dje lojtarët kanë zbarkuar në ambientet e klubit për të kryer ekzaminimet mjekësore përkatëse, të cilat bëhen një herë në vit. Nga të gjithë futbollistët, sipas

Vazhdoni leximin →

Strakosha zyrtarisht te AEK-u i Athinës

Thomas Strakosha është lojtari më i ri i AEK-ut të Athinës. Ka qenë vetë klubi grek që ka njoftuar se ka firmosur me portierin shqiptar në kanalet zyrtare. Pas një eksperience jo të mirë në Angli, Strakosha zgjedh që të vazhdojë karrierën në Greqi. Portieri ka firmosur deri në vitin 2029 me skuadrën greke. “Unë jam shumë

Vazhdoni leximin →