Sekretet e Brighton…

Brighton po rezulton një nga klubet më të suksesshëm të merkatos në Angli ku falë shitjeve që ka arritur të bëjë vitet e fundit ka arkëtuar më shumë se 500 milionë dollarë por në të njëjtën kohë nuk e ka dobësuar aspak skuadrën që vazhdon të shkëlqejë në fushë me lojë e rezultate. Një nga

Vazhdoni leximin →

Brighton, klubi unikal në organizim

Brighton po rezulton një nga klubet më të suksesshëm të merkatos në Agli ku falë shitjeve që ka arritur të bëjë vitet e fundit ka arkëtuar më shumë se 500 milionë dollarë por në të njëjtën kohë nuk e ka dobësuar aspak skuadrën që vazhdon të shkëlqejë në fushë me lojë e rezultate. Një nga

Vazhdoni leximin →

Jim Ratcliffe merr frerët e Man. United

Sir Jim Ratcliffe pritet të zbatojë një strategji të re të transferimeve tek Manchester United duke i dhënë më shumë prioritet lojtarëve anglezë se sa lojtarëve të huaj. Ratcliffe dhe familja Glazer janë gati për të kompletuar një marrëveshje sipas së cilës miliarderi britanik do të marrë 25 % të aksioneve të “Djajve të Kuq”.

Vazhdoni leximin →

Barcelona synon qëndrimin e Cancelo-s

Barcelona ka vendosur të nënshkruajë përfundimisht me mbrojtësin Joao Cancelo nga Manchester City, pasi t’i përfundojë huazimi në fund të sezonit. Sipas Roger Torello i gazetës Mundo Deportivo, Barcelona duket e kënaqur nga rendimenti i portugezit, kartonin e të cilit e zotëron ende klubi bardhekaltër. Si Xavi ashtu edhe drejtori sportiv Deco janë në një mendje

Vazhdoni leximin →

Karton portokalli në Premier League

Futbolli ka kartonin e verdhë, kartonin e kuq dhe së shpejti do të ketë edhe kartonin portokalli. IFAB, organizata e cila studion dhe modifikon rregullat e lojës së futbollit, ka miratuar një ndryshim shumë të rëndësishëm i cili mund të testohet së shpejti edhe në elitën e futbollit anglez. IFBA i ka hapur dritën e

Vazhdoni leximin →