Parashikimi në Spanjë: Realit do t’i japin 2 penallti kundër ndaj Çelsit!

Këtë e thotë një nga prezantuesit më të njohur në vendin iberik, Zhozep Pedredol në emisionin e tij “El Çiringito”. Duke folur përballjen në Champions, gazetari spanjoll tha se skuadra e trajnerit Zinedin Zidan do ta ketë tepër të vështirë ndaj Çelsit mesjavën e ardhshme, sepse sipas tij arbitri do t’i vërshëllejë madrilenëve dy penallti

Vazhdoni leximin →

Bajerni dhe Paris SG e dënojnë Superligën Europiane!

Pasi fillimisht u frenuan dhe kundërshtuan të ishin pjesë e “trenit”, dy klubet e shquar të kontinentit kanë hedhur një hap më shumë. Bajerni i Mynihut dhe Paris SG kanë dalë me deklaratë zyrtare dhe publike duke dënuar krijimin e Superligës Europiane. Klubet theksojnë se ky projekt është hedhur poshtë nga anëtarët dhe nga tifozët,

Vazhdoni leximin →

Superliga Europiane është “Bashkimi Europian” i futbollit, globalizmi nuk ndalet!

Kontinenti i vjetër është në prag të një tjetër revolucioni. Të mëdhenjtë e futbollit sapo lajmëruan krijimin e klubit të tyre ekskluziv, që pritet të dominojë Europën në dekadat që vijnë. Reali i Madridit, Barcelona, Atletiko e Madridit, Liverpuli, Mançester Junajtidi, Mançester Siti, Totenhemi, Çelsi, Arsenali, Juventusi, Milani dhe Interi janë themeluesit. Për momentin, Bajerni

Vazhdoni leximin →