Halandi: Vjet nuk më zinte vendi kur shikoja se nuk kishte kush shënonte golat tek Siti

Në të vërtetë ekipi kishte sulmues, por ata nuk ishin tipikë numra 9. Mançester Siti kishte Rahim Stërlingun dhe Gabriel Zhezusin, të cilët realizuan gola, por gjithsesi jo me ritmet që po bën këtë sezon Erling Halandi. Sulmuesi norvegjez diskuton çështjen e realizimeve në një intervistë për BT Sportin, ndërsa nesër luhet finalja e Championsit,

Vazhdoni leximin →

Kajl Uolker mungon në stërvitjen e Mançester Sitit

Mbrojtësi i rëndësishëm anglez ka një dëmtim dhe është në dyshim për finalen e madhe në Champions. Mediat britanike njoftojnë se Kajl Uolker ka munguar në seancën stërvitore të Mançester Sitit vetëm pak ditë përpara sfidës së të shtunës ndaj Interit në stadiumin “Ataturk” të Stambollit. Duket se mbrojtësi i rëndësishëm ka probleme dëmtimi, ndërsa

Vazhdoni leximin →