Kombëtarja që nuk ofron më…shpresa

Për të disatën herë, Kombëtarja Shpresa dështon në misionin kualifikim për në europian duke reflektuar edhe një herë mungesë force, eksperience dhe cilësie. Humbja në dorëzimin pa kushte kundër Zvicrës e vendos në pozita të vështira skuadrën U-21 që në kontrast nga Kombëtarja e parë, nuk arrin të ëndërrojë për një Europian të mundshëm edhe

Vazhdoni leximin →

Plani B i Barcelonës ngjan më shumë me një dështim!

Mund të jetë edhe një manovër taktike, por duket se gjithçka bie era dështim. Kupola e Barcelonës po gëlltit “pilulën” e dytë të hidhur në pak ditë, pas largimit të Nejmarit. Pasi dështoi për ta mbajtur brazilianin në “Kamp Nou”, klubi katalanas po dështon edhe në përpjekjen epike për të marrë në skuadër dy lojtarë

Vazhdoni leximin →

Mesi nuk është Zoti! Sa larg është Barça nga ky Real?!

Nëse do të mësohen të gjitha, besohet do të kuptohet se përse Lionel Mesi ngurroi shumë përpara sesa të rinovonte kontratën, dhe përse Nejmar vendosi që të largohej. Dy momente të rëndësishëm, njëri pas tjetrit, dhe përshëndetja e ngrohtë e argjentinasit për brazilianin, tregojnë qartë se tek Barcelona ka një krizë që nuk i përket

Vazhdoni leximin →