Reja do kualifikimin në Poloni, por eksperimenti “Çeki” nuk na ngroh shumë!

Disa kohë më parë, ndërsa kombëtarja ende nuk kishte nisur ndeshjet eleminatore të Kupës së Botës, drejtuesi i shquar i dikurshëm i sportit, Sokol Morina, shprehej se “problemi kryesor i Shqipërisë është se lojtarët janë marrë “kokrra-kokrra” dhe se nuk bëhet dot një ekip”. Ndryshe nga vitet 60-të apo 80-të, lojtarët mund të luajnë në

Vazhdoni leximin →

Mbape takon Mesin, më mirë të rrijë një vit me të për të mësuar

Ka disa lojtarë që kanë një përqëndrim jo të zakonshëm për të arritur sukseset kryesore në sport, ato me skuadrën. Lionel Mesi është njëri prej tyre, siç është padyshim Kristiano Ronaldo apo edhe Zllatan Ibrahimoviç. Përtej teknikës së mahnitshme, klasit në lojë, me vizionin, gjuajtjen, shpejtësinë dhe kombinimin, këta kanë një qartësi për të lënë

Vazhdoni leximin →