Në kombëtaren e veteranëve luan jo si kuqezi, por me “pasaportën” e … FSHF-së!

Duket se njëri nga ish-lojtarët e përfaqësueses nuk është i dëshiruar në “Shtëpinë e Futbollit” (ish-klubi Dinamo). Ervin Fakaj nuk paska qenë i ftuar në ndeshjen e veteranëve mes Shqipërisë e Kosovës, dhe sipas “pëshpëritjeve” nëpër korridore, kjo ka ndodhur për shkak se paska bërë kritika ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit. Ndoshta nuk e kemi

Vazhdoni leximin →

Akuzat e Shefki Kuqit për rryshfet në kombëtare, organet e hetimit në Shqipëri janë … me pushime!

Në Itali është e dyta herë që po i bëhet “varri” Juventusit, apo klubit më të madh në vend. Në 2006 shpërtheu “Kalçopoli” dhe sot është “plusvalenci-opoli” ne bordin drejtues që dha dorëheqjen e priten ndëshkime të ashpra nga drejtësia civile dhe sportive në Itali dhe nga UEFA. Kjo ndodh edhe në vendin, për të

Vazhdoni leximin →

Tifozët në Katar thumbojnë Gjermaninë me … Ozilin!

Përfaqësuesja gjermane ka zgjedhur një mënyrë të sajën origjinale për të protestuar ndaj FIFA-s (dhe Katarit) për moslejimin e shiritit të kapitenit me ngjyrat në mbrojtje të homoseksualëve. Lojtarët kanë zënë gojën me dorë me nënkuptim censurën, por kjo nuk u ka pëlqyer një pjese të tifozëve të Katarit. Ata janë shfaqur në stadium me

Vazhdoni leximin →

Nojer dhe Kejn, më mirë shiritin homoseksual në krah sesa kritikat perëndimore ndaj Katarit!

Dy kapitenët e dy ekipeve të mëdha kombëtare të futbollit europian kanë vendosur që të veprojnë ashtu siç dinë vetë, pra ashtu siç mendojnë. Për qytetërimin perëndimor, të drejtat e homoseksualëve janë të shenjta dhe ato duhen mbrojtur, je apo nuk je vetë homoseksual, ndaj edhe Manuel Nojeri me Harri Kejnin kanë vendosur të mbajnë

Vazhdoni leximin →