Europiani si një ëndërr…e bukur

Tani që të gjithë e kemi përballë shortin me skuadrat kundërshtare të Euro 2024, mund t’i shohim rivalët drejtëpërdrejtë në sy dhe dy fjalë vetes mund t’ia themi, të zhveshur nga euroria. Ky është një grup i hekurt, ferri, zjarri apo skëterre, cilësojeni si të dëshironi dhe për këtë mund të gjejmë dhjetra sinonime të

Vazhdoni leximin →

Nga Tirana mbushnin brekët, tani Tirana ..mban erë!

E shkreta Tiranë, si është katandisur! E rrahin, (më shumë ata lart se sa ata poshtë),  dhe nuk e lënë të qajë! – ka qënë një titull shkrimi, kohë më parë. Punët kanë shkuar edhe më ters  për ekipin bardheblu, saqë po “përmirëson” gjithë rekordet negative në historinë e saj. Pas 14 javësh , lëkura

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja në Europë, Shqipëria ende jo…

Për herë të dytë në Europian na dërgoi një trajner i huaj, lojtarë të rritur në tokë të huaj dhe tifozë me shumë grintë të cilët në shumicë i kemi “importuar” nga jashtë kufijve zyrtarë për të na karikuar djemtë që në fushë kanë dhënë shpirtin dhe kanë treguar se janë jo rastësisht të rreshtuar

Vazhdoni leximin →