Zidane do të jetë trajneri i ri i Bayernit

Zinedine Zidane është një hap larg drejtimit të Bayernit të Mynihut. Nga Spanja e bëjnë të sigurt marrëveshjen mes ish-trajnerit të Real Madridit dhe gjermanëve, edhe pse ende nuk ka ardhur asnjë zyrtarizim apo firmë. Pas refuzimit të Nagelsmann, i cili sapo rinovoi si trajner i Gjermanisë, bavarezët kanë zgjedhur francezin me të cilin tashmë

Vazhdoni leximin →

Gjimshiti krenar për Atalantën

Humbje e ëmbël për Atalantën në Europa League. Në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve zikaltërit u mundën 1-0 nga Liverpool, por fitores 3-0 në ndeshjen e parë në “Anfield” u kualifikuan në gjysmëfinale, ku do të përballen me Marsejën. Në stadiumin Geëiss në pjesën e parë “të kuqtë” e zhbllokuan menjëherë ndeshjen me një penallti të

Vazhdoni leximin →

Vllazninë e tradhëton stoli

Faza e katërt e kampionatit ka shkuar keq për Vllazninë, që duket se ka humbur shumë nga performanca e saj e zakonshme. Shkodranët e kanë harruar shijen e fitores prej katër ndeshjesh, ku kanë marrë vetëm 2 pikë nga 12 të mundshme. Shumë pak për atë që të gjithë e konsideronin si skuadrën më stabël

Vazhdoni leximin →

Rocco Vata në “radarin” e klubeve të Serie A

Edhe pse merkato është larg, Lazio po mendon për afrimet e mundshme. Një nga repartet që ka nevojë për ndryshime është sulmi dhe të reja të rëndësishme, vijnë së fundmi nga mediat italiane. Klubi lacial ka identifikuar talentin shqiptar, Roko Vata, si një alternativë të mirë për ofensivën. Kryeqytetasit, pas largimit të Immobiles, kërkojnë t’i

Vazhdoni leximin →

Fabio Cannavaro, kampion bote apo imazhi i ri i fushatës së FSHF-së?

Ish-mbrojtësi i Italisë kampione bote deklaroi se është  mahnitur nga invesfimet që ka bërë FSHF në futbollin shqiptar. Në prononcimin dhënë për FSHF.org, zyra e informacionit në shtëpinë e futbollit u kujdes të na servirte këto fjali fillimisht: “Rezultatet flasin qartë. Federata po investon shumë, në infrastrukturë, te trajnerët, te lojtarët dhe kjo është një

Vazhdoni leximin →

Carlos Sainz kontakte me Red Bull

Emri i Carlos Sainz edhe në listën e RedBull për sezonin e ardhshëm. Spanjolli, i dalë jashtë planeve të Ferrarit pas nënshkrimit me Lewis Hamilton për sezonin e ardhshëm, dukej pranë Mercedesit, por në garë mesa duket është edhe skuderia austriake. Ai që e zbulon lajmin është vetë drejtori i RedBull, Helmut Marko i cili

Vazhdoni leximin →