Akuzat e Shefki Kuqit për rryshfet në kombëtare, organet e hetimit në Shqipëri janë … me pushime!

Në Itali është e dyta herë që po i bëhet “varri” Juventusit, apo klubit më të madh në vend. Në 2006 shpërtheu “Kalçopoli” dhe sot është “plusvalenci-opoli” ne bordin drejtues që dha dorëheqjen e priten ndëshkime të ashpra nga drejtësia civile dhe sportive në Itali dhe nga UEFA. Kjo ndodh edhe në vendin, për të

Vazhdoni leximin →

Formacioni i Botërorit deri para çerekfinaleve, nga Shezni tek Mbape!

Mund të ndryshojë me kalimin e ndeshjeve, pasi jemi ende përpara sfidave të fundit. Gjithsesi, shumica e përballjeve në Kupën e Botës ka përfunduar dhe specialistët kanë krijuar formacionin më të mirë deri tani, të cilin e boton “La Gazeta delo Sporti”. Futbollistët janë të spikatur, ndonëse njëri prej tyre është eliminuar, portieri i Polonisë,

Vazhdoni leximin →