“Tutosport”: Juventusi e ka kërkuar Zidanin!

Është një e përditshme e Torinos, shumë pranë klubit bardhezi, pra kur shkruan ajo, gjërat duhet të merren seriozisht. “Tutosport” njofton se Juventusi i ka kërkuar Zinedin Zidanit që të jetë trajneri i skuadrës sezonin e ardhshëm, ndërsa duket se nuk do të vazhdohet me Andrea Pirlon. Gazeta piemonteze shkruan për “tërheqje fatale” duke qenë

Vazhdoni leximin →

Championsi për meshkuj e femra e ka emrin … Çelsi

Nuk janë vetëm të besuarit e trajnerit Tomas Tuhel që arritën ndeshjen përmbyllëse të Ligës së Kampionëve. Blutë e Londrës kanë edhe një përfaqësues tjetër në një finale të tillë, dhe pikërisht skuadrën e vajzave. Çelsi u kualifikua për në sfidën për trofe për femra pasi eleminoi bindshëm Bajernin e Mynihut në gjysmëfinale, duke përmbysur

Vazhdoni leximin →

Siti, ekipi i 9-të anglez në finale, një rekord europian që nga viti 1955!

Nga Spanja kanë arritur të tillë si Reali, Barcelona, Atletiko Madrid, Valencia. Nga Italia e kanë provuar Fiorentina, Milani, Interi, Juventusi, Roma dhe Sampdoria, nga Gjermania janë Bajerni, Frankfurti, Hamburgu, Dortmundi, Mynshengladbahu, Leverkuseni, ndërsa nga Franca deri në ndeshjen e fundit kanë arritur Reimsi, Sent Etieni, Olimpik i Marsejës, Monako, Paris SG. Edhe pse italianët

Vazhdoni leximin →