Ky Halandi nuk e njihka fare klasin në sjellje!

Lojtarët e Gjibraltarit morën hak në ndeshjen e fundit duke mos ia dhënë dorën, dhe duket se bënë mirë. Erling Halandi u la i ofenduar, ndërsa futbollistët e ekipit të vogël përfaqësues ishin të zemëruar nga ajo që e quajtën mungesë klasi nga ana e norvegjezit marsin e kaluar. Njëri prej lojtarëve, Risi Stish (Styche)

Vazhdoni leximin →

Revolucioni i futbollit sipas Julian Nagelsmanit

Në moshë të nuk mund të jesh njeri i evolucionit, sepse energjitë nuk të lejojnë të ecësh, por të detyrojnë të vraposh. Me kalimin e viteve ndoshta ndryshon, por 34 “pranvera” nuk janë aq shumë dhe këtë e ndjen trajneri i Bajernit, Julian Nagelsman. Tekniku gjerman është gati të nisë një revolucion të futbollit, jo

Vazhdoni leximin →

Përfliteshin shifra edhe më të mëdha, por gjithsesi është shumë. Paris SG i ofron Lionel Mesit rrogën më të lartë në historinë e klubit, diçka që kapërcehet vetëm nga kontratat e sponsorizimit. E përditshmja franceze “L’Ekip” zbulon se akordi mes superyllit argjentinas dhe klubit të zotëruar nga sheikët e Katarit, parashikon 110 milionë euro rrogë

Vazhdoni leximin →