Pse Mesi është mbi CR7-ën? Ka më shumë gola pa penallti në më pak ndeshje!

Statistikat nuk gabojnë dhe i mbiquajturi “Pleshti” vazhdon marshimin e tij, ndonëse për numrin total të rrjetave mbetet prapa portugezit. Me realizimin nga aksioni për Paris SG ndaj Lajpcigut, Lionel Mesi arriti në 654 gola në karrierë duke përjashtuar penalltitë. Kristiano Ronaldo për momentin ka 653. Më i rëndësishëm fakti se argjentinasi i ka shënuar

Vazhdoni leximin →

Anglia merr 1 ndeshje dënim për 5 000 shkelës, Shqipëria mund të ketë dy ndeshje për disa bidona uji!

Këto janë standardet e dyfishta dhe mënyra sesi interpretohet rregullorja. Anglia do të luajë një ndeshje pa tifozë në “Uembli” pas dënimit të UEFA-s për ngjarjet me tifozët përpara finales së Euro 2020 ndaj Italisë. Rreth 5 000 njerëz shpërthyen kordonët e policisë dhe të rojeve private në “Uembli” duke hyrë pa biletë e duke

Vazhdoni leximin →