Balliu me shokë mundin Barcelonën, “shkarkojnë” Kumanin

Në “Kamp Nou” vendosën të mos prisnin më dhe të vepronin për të shpëtuar situatën. Barcelona shkarkoi trajnerin Ronald Kuman pas humbjes 0-1 në fushën e “liliputëve” të Rajo Vajekanos, në formacionin e së cilëve ishte edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ivan Balliu. Skuadra nga lagjet periferike të Madridit triumfoi me golin e shënuar nga

Vazhdoni leximin →

Dortmundi kërkon 120 milionë euro për Xhud Belinghamin

Kjo është “vula” e fundit e vendosur nga klubi gjerman, për të cilin është lajmëruar se do të kërkojë edhe vëllanë e yllit të Anglisë. Xhud Belingham mund të jetë vetëm 18 vjeç, por kartoni i tij ka kërcyer “në qiell”. Borusia e Dortmundit ka vënë “tabelën e çmimit” 120 milionë euro për lojtarin ofensiv

Vazhdoni leximin →

Dortmundi ia ka vënë syrin një tjetër Belinghami

Klubi gjerman po mendon për vëllanë e re të lojtarit të Anglisë, me emrin Xhoub (Jobe). Belinghami i ri është 16 vjeç dhe luan për Birmingamin në kategorinë e dytë në Angli. Dy vjet më parë, Dortmundi shpenzoi rreth 35 milionë euro për ta marrë vëllanë e madh, Xhud Belinghamin pikërisht nga Birmingami, duke përballuar

Vazhdoni leximin →

Kasano, sherr me tifozët e Romës për Françesko Totin!

Kanë qenë dikur shokë skuadre në kryeqytet, siç e tregon fotoja që shoqëron këtë shkrim. Antonio Kasano dhe Françesko Toti ishin me fanelën e Romës në një periudhë të caktuar, por sot ish-futbollisti puljez ka disa fjalë jo shumë të mira për ish-kapitenin e tij, që e kanë futur në sherr me tifozët verdhekuq. Kasano

Vazhdoni leximin →