Qatip Osmani merr drejtimin e Strugës

Qatip Osmani emërohet trajneri i ri i Strugës. Kampionët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut kanë zyrtarizuar 54-vjeçarin nga Tetova si timonierin e skuadrës. Osmani, një trajner fitues dhe me shumë përvojë, u prezantua së bashku edhe me ndihmësin e tij, Bashkim Livoreka. Së fundmi ishte pjesë e Vllaznisë në Superiore. Shkodranët i mori në pozita

Vazhdoni leximin →

Hummels i zhgënjyer nga Nagelsmann

Mbrojtësi Mats Hummels u shpreh i zhgënjyer, pasi nuk u ftua nga Gjermania për në Europian. “Unë mund të kuptoj që një grup është rritur së bashku që nga marsi. Për mua si individ, është e hidhur sepse aktualisht jam një nga pesë mbrojtësit më të mirë në Gjermani, kam atë vetëbesim. Nëse do ta

Vazhdoni leximin →

Barcelona zyrtarizon Flik deri në vitin 2026

Barcelona nuk humbet kohë dhe vetëm pak minuta pasi ndërpreu bashkëpunimin me Xavin, prezanton trajneri e ri. Hansi Flik ka marrë zyrtarisht drejtimin e gjigantëve spanjollë nga dita e sotme. “FC Barcelona dhe Hansi Flick kanë arritur një marrëveshje që gjermani të bëhet trajner i ekipit të parë të futbollit për meshkuj deri më 30

Vazhdoni leximin →

Gasperini i fiksuar me Kristjan Asllanin

Kristjan Asllani mund të transferohet në Bergamo por për momentin, Interi ka vendosur bllokadën. Mesfushori shqiptar është në listën e dëshirave të trajnerit Gianpiero Gasperini, i cili ësuar si një nga vlerësuesit më të mëdhenj të të rinjve në Itali dhe kjo do të ishte një mundësi e mirë për shqiptarin që po gjen shumë

Vazhdoni leximin →

Historia prekëse e portierit adoleshent

Një adoleshent me ëndrra të mëdha që nuk pranon të dorëzohet edhe pse ka mësuar se shumë shpejt do t’i nënshtrohet një operacioni të vështirë për amputimin e këmbës së djathtë. Dy vite më parë, tifozi i Manchester United, Jake Last, luante për Burnley U-14 ndërsa njihej për aftësitë e tij dhe mbante nofkën “Macja”

Vazhdoni leximin →

Gudmundsson rrezikon burgun

Probleme për Albert Gudmundsson. Sulmuesi i Genoas është dërguar në gjyq për një rast të dyshuar të dhunës seksuale, i mbyllur fillimisht dy muaj më parë, por tani i rihapur pas apelit të paraqitur nga gruaja që e akuzon atë. Faktet datojnë që në verën e kaluar, në gusht 2023, kur futbollisti u denoncua nga

Vazhdoni leximin →