Kajl Uolker mungon në stërvitjen e Mançester Sitit

Mbrojtësi i rëndësishëm anglez ka një dëmtim dhe është në dyshim për finalen e madhe në Champions. Mediat britanike njoftojnë se Kajl Uolker ka munguar në seancën stërvitore të Mançester Sitit vetëm pak ditë përpara sfidës së të shtunës ndaj Interit në stadiumin “Ataturk” të Stambollit. Duket se mbrojtësi i rëndësishëm ka probleme dëmtimi, ndërsa

Vazhdoni leximin →

La Liga miraton planin e Barcelonës

Projekti i presidentit Laporta është i pranueshëm dhe i besueshëm. Kjo do të thotë se Barcelona mund të vazhdojë me planet e saj për sezonin që vjen dhe ky është një lajm i madh. La Liga e ka miratuar planin e numrit 1 të klubit, dhe kjo do të thotë se katalanasit do të mund

Vazhdoni leximin →

Kontrata e merituar, Mendilibar rinovon me Seviljen

Trajneri fitues i Ligës së Europës dhe ai që ndihmoi ekipin të kualifikohej për në Champions mori shpërblimin. Hoze Luis Mendilibar do të jetë sërish trajner i Seviljes, siç e njoftoi klubi me anë të zv. presidentit Hoze Maria del Nido Karrasko. “Ne kemi firmosur për një vit, – tha ai, – trajneri donte kontratë

Vazhdoni leximin →

Sa e vështirë që Mesi të kthehet tek Barcelona

Kjo foto e dy legjendave nuk do të mund të përsëritet së bashku, të paktën kështu siç duken punët. Lionel Mesi vështirë të kthehet tek Barcelona, pasi mediat raportuan se babai i tij, Horge, dhe drejtuesit e klubit nuk mundën të arrinin ndonjë marrëveshje. Fjala është që presidenti Laporta nuk i bëri dot babait të

Vazhdoni leximin →

Babai i Mesit i jep shpresë Barcelonës

Thuhet se këtë të martë do të lajmërohet kalimi i superyllit argjentinas në Arabinë Saudite. Jo pak, por 400 milionë euro në sezon flitet për rrogën e Lionel Mesit tek Al Hilali, por gjithsesi babai i tij i ka bërë tifozët e Barcelonës që të besojnë se mund të ndodhë mrekullia. Pra, që Mesi të

Vazhdoni leximin →

Postekoglu lë Sëlltikun dhe bëhet trajner i Totenhemit

Specialisti nga Australia e mbylli me sukses aventurën e tij në Skoci dhe tani do të nisë një tjetër në Angli. Ange Postekoglu ka rënë dakord që të largohet nga Sëlltiku ku fitoi titullin kampion, dhe për të firmosur kontratën 3-vjeçare me Totenhemin. Presidenti Daniel Levi gjen teknikun që donte, ndërsa nuk i erdhën Poçetino

Vazhdoni leximin →