Dinamo do të bëjë “pazar” në Kosovë

Te Dinamo nuk do të kursehen në merkaton e dimrit. “Blutë” në javët e fundit ia kanë dalë të sigurojë rezultate pozitive, ndrërsa për të katërtën ndeshje radhasi nuk kanë pësuar gol. Dritan Mehmeti duket se ka gjetur “kurën “ e duhur për “nëndetësen” e cila tashmë ëhstë në luftë” për një vend në “Final-Four”.

Vazhdoni leximin →

Hakimi në gjykatë, akuzohet për dhunë seksuale

Achraf Hakimi humbi stërvitjen e Paris Saint-Germain për “arsye personale”, sqaroi klubi francez, pa hyrë në detaje. Sipas RMC Sport, mbrojtësi 25-vjeçar u paraqit në gjykatë për të bërë një deklaratë në lidhje me rastin e dyshuar të përdhunimit. Një vjeçare paraqiti një padi në shkurt, duke pretenduar se futbollisti maroken e detyroi, kundër vullnetit

Vazhdoni leximin →

Newcastle pranë firmës me De Gea-n

Dëmtimi i portierit Nick Pope e ka vendosur Newcastle me “shpatulla pas murit” dhe tashmë i duhet patjetër të afrojë një gardian me eksperiencë. Së fundmi mediet britanike raportojnë se Newcastle do të tentojë të bindë ishin e Manchester United, David De Gea-n, i cili që prej verës është pa klub. 33-vjeçari shihet si mundësia

Vazhdoni leximin →

Tirana rrezikon të humbasë bomberin Hasani

Janari mund të jetë muaji kur Tirana dhe Florent Hasani mund të ndajnë përfundimisht rrugët pasi në adresë të sulmuesit më produktiv të bardhebluve kanë mbërritur disa oferta interesante. Ai e ka konfirmuar se për të ka oferta në tavolinë dhe gjithçka do të zgjidhet mes tij dhe presidentit Refik Halili. Golashënuesi më i mirë

Vazhdoni leximin →

Daku dhe Muja? Ademi mban qëndrimin e tij

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, së ka folur për largimin e Mirlind Dakut dhe Arbnor Mujës nga Përfaqësuesja “Dardane” te Kombëtarja e Shqipërisë. “Daku dhe Muja kanë qenë të grumbulluar, madje Muja ka qenë pothuajse në ndeshjet e para. Në dy ndeshjet e para ka qenë i grumbulluar dhe ka qenë

Vazhdoni leximin →