Retegi shënon, por Mançini dëshiron t’i japë kohë!

Sulmuesi i natyralizuar nga Argjentina nuk vonoi të tregonte veten. Mateo Retegi e realizoi golin e parë për kombëtaren e Italisë që në ndeshjen e parë, pavarësisht humbjes me Anglinë. Gjithsesi, trajneri Roberto Mançini, që e krahasoi me Batistutën, dëshiron t’i japë kohë që të integrohet me Të Kaltrit: “Mendoj se ai nuk do ta

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo paska menduar për të braktisur futbollin!

Largimi nga Mançester Junajtidi ishte dramatik. Kristiano Ronaldo kaloi vërtet disa muaj shumë të vështirë, që pasi hyri në krizë tek “djajtë e kuq” në Premier Ligë, dhe gjithçka kulmoi me intervistën për Pirs Morganin ku ai sulmoi klubin. Më pas erdhi eliminimi i dhimbshëm në Kupën e Botës, ku Portugalia u mund nga Maroku,

Vazhdoni leximin →

Edhe Asllani në listën e dështimeve të Interit në treg

Më herët shkruam për humbjet që ëshë gati të pësojë Milani në procesin e shitblerjes së lojtarëve, ndërsa tani është radha e Interit. “La Gazeta delo Sport” shkruan se klubi lombard është në pozita të vështira sepse shumë prej futbollistëve nuk kanë dhënë atë që pritej, ose nuk janë aktivizuar dhe kjo ka bërë që

Vazhdoni leximin →