Laçi, Vllaznia, por edhe Partizani, ia vlen të flitet për 3 ekipe shqiptare në Europë

Me Teutën duhet të merremi në një moment tjetër, por le të kënaqemi duke lavdëruar skuadrat e tjera të vendit tonë në Ligën e Konferencës. Laçi u tregua “konferencier” i vërtetë duke triumfuar 1-0 ndaj Universitateas së shquar të Krajovës, një ekipi me histori në kupat kontinentale, me gol të Dejan Zarubicës. Trajneri Shpëtim Duro

Vazhdoni leximin →

“Ruleta ruse”, katër ekipe shqiptare provojnë fatin në Ligën e Konferencës!

Mund të cilësohet si dita e së vërtetës. Plot katër ekipe shqiptare zbresin sot në fushë në Ligën e Konferencave dhe synimi është rezultati pozitiv. Vllaznia, Laçi, Teuta e Partizani janë përfaqësuesit tanë në garën europiane, ndonëse shkalla e vështirësisë është e ndryshme. Shkodranët luajnë në orën 19:00 në Qipro, ndaj AEL-it të Limasolit, një

Vazhdoni leximin →

Prishtina pranë raundit të tretë në Ligën e Konferencave!

Me shumë gjasë do të jetë një ekip i Kosovës në turin e tretë të këtij kompeticioni. Prishtina, kampionia kosovare, pasi kaloi turin paraeleminator në Champions dhe pasi u eleminua pastaj nga Ferencvaroshi hungarez, hodhi një hap të madh drejt kualifikimit të dytë të sezonit. Në raundin e tretë të Ligës së Konferencave, kryeqytetasit triumfuan

Vazhdoni leximin →