Ancelotti krahason Bellingham me Kakà

Jude Bellingham po konfirmon të gjithë talentin e tij të jashtëzakonshëm në këtë pjesë të parë të sezonit. Në mënyrë të pashmangshme sulmuesi anglez krahasohet me shumë legjenda të futbollit. Pas fitores në Ligën e Kampionëve ndaj Napolit, Real Madridi rikthehet nesër në fushë ndaj Granadës dhe Carlo Ancelotti foli në konferencën për shtyp, duke

Vazhdoni leximin →

Barcelona synon qëndrimin e Cancelo-s

Barcelona ka vendosur të nënshkruajë përfundimisht me mbrojtësin Joao Cancelo nga Manchester City, pasi t’i përfundojë huazimi në fund të sezonit. Sipas Roger Torello i gazetës Mundo Deportivo, Barcelona duket e kënaqur nga rendimenti i portugezit, kartonin e të cilit e zotëron ende klubi bardhekaltër. Si Xavi ashtu edhe drejtori sportiv Deco janë në një mendje

Vazhdoni leximin →

Muriqi drejt largimit nga Mallorca

Vedat Muriqi vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij, nëse do të mbetet te Mallorca apo do të largohet. Sulmuesi kosovar ka 2 vite që është pjesë e klubit spanjoll dhe ka shkëlqyer duke qenë lider i kësaj skuadre. Megjithatë vazhdimisht dalin lajme në mediat spanjolle sa i përket të ardhmes së tij

Vazhdoni leximin →

Granada e Uzunit me trajner të ri

Humbja 3-1 në transfertën ndaj Alavesit duket se ‘derdhi edhe kupën’ për trajnerin e Granadës, Paco Lopez, pasi drejtuesit e klubit i komunikuan zyrtarisht shkarkimin. Me vetëm një fitore në 14 ndeshje dhe 7 pikë të grumbulluara, skuadra ku aktivizohet sulmuesi kuqezi Myrto Uzuni, renditet në vendin e parafundit, ndaj drejtuesit vendosën të shkarkojnë trajnerin 56-vjeçar

Vazhdoni leximin →

Real Madrid planifikon blerjen e “Messit” të ri

Ylli më i ri i Argjentinës është në shitje por për një shumë jo më të vogël se 25 milionë eur. Echeverri, një nga sensacionet e Botërorit U-17, është një nga sulmuesit kryesorë në Argjentinë dhe sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, ky talent ka një klauzolë largimi me River Plate prej 25 milionë euro plus

Vazhdoni leximin →

Ter Stegen në dyshim për ndeshjet e radhës

Pak ditë nga ndeshja e Championsi ndaj Portos, portieri i Barcelonës Marc Ter Stegen është në dyshim dhe sipas gazetës “El Mundo Deportivo”. Trajneri Xavi Hernández nuk do të rrezikojë në ndeshjen kundër Rayo Vallecano me “gardianin” gjerman. Përballja me ekipin e Ivan Balliut luhet shtunën, në orën 14:00, për javën së 14-të të La

Vazhdoni leximin →

Real Madrid projekton afrimin e Icardit

Me dëmtimin e Vinicius Jr, Real Madrid rikthehet në merkato dhe po vlerëson disa profile, për të gjetur sulmuesin që i përshtatet filozofisë së trajnerit Carlo Ancelotti. Mes lojtarëve që po vëzhgohen me kujdes nga “Los Blancos” është edhe qendërsulmuesi i Galatasaray-t, Mauro Icardi. Icardi firmosi me klubin turk në verë, ndërsa ka nënshkruar një

Vazhdoni leximin →