Mourinho sulmon ashpër disa lojtarë

“Që tani e në vazhdim disa lojtarë nuk do ta shikojnë më fushën e lojës, këtë do ta bëjnë vetëm kur të tjerët të kenë vdekur. Dikush këtë herë e humbi mundësinë dhe rastin e tij”. Kjo është deklarata e bërë nga Jose Mourinho pas barazimit të Romës në fushën e Servette që e detyron

Vazhdoni leximin →

Maldini “sulmon” drejtuesit e Milanit

Në një intervistë të gjatë për “La Repubblica”-n, legjenda e Milanit, Paolo Maldini është rikthyer të flasë për motivet, të cilat e shtynë të konforntohej me Kardinalen. Maldini tregon të vërtetën e tij dhe nuk fsheh hidhërimin: “Tani pas shumë kohësh më duhet të pranoj se me disa persona duhet të rikonsideroj raportet”. Me Maldinin

Vazhdoni leximin →

Pioli reziston në stolin e Milanit

Stefano Pioli, ka ende besimin e Gerry Cardinale. Është ky përfundimi i takimit të zhvilluar në Milanello mes trajnerit dhe pronarit të Milanit. Por siç bëjnë të ditur mediat italiane, është një besim tanimë jo i pakufizuar, dhe që do të kushtëzohet nga rezultatet në vashdim. Më saktësisht nga vendi i katërt në kampionat, objektiv

Vazhdoni leximin →

Aksidentohet Mërgim Vojvoda

Mërgim Vojvoda aksidentohet në Torino. Mbrojtësi dardan i Torinos është përfshirë në një aksident rrugor, ku Mercedesi i tij është përplasur me një makinë Jeep në rrugën Galileo Ferraris, në kryeqendrën piemonteze. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe nisi të hetojë për shkaqet e aksidentit, teksa media italiane raporton se makina Mercedes e Vojvodës ka

Vazhdoni leximin →

Interi arrin marrëveshje verbale për portierin Bento

Interi ka rënë dakord për një çmim me Athletico Paranaense për portierin Bento. Zikaltërit shitën Andre Onana te Manchester United në verë për rreth 55 milionë euro dhe transferuan në Milano veteranin Yann Sommer si zëvendësuesin e tij afatshkurtër. Ndërsa portieri zviceran ka bërë mirë, ai do të mbushë 35 vjeç muajin e ardhshëm, duke

Vazhdoni leximin →

Osimhen drejt Premier League në janar

Victor Osimhen do të jetë prioriteti kryesor i Chelseat në merkaton e janarit. Sulmuesi nuk do të ishte kundër një lëvizjeje në Premier League, i shtyrë edhe nga problemet e shumta të Napolit në këtë sezon futbollistik. Mauricio Pochettino dëshiron të përforcojë organikën me një sulmues qendre pas një starti jo të mirë. Dhe nigeriani

Vazhdoni leximin →

10 lojtarët më të rinj debutues të Serie A

Me debutimin e Francesco Camardas në ndeshjen e Serisë A Milan – Fiorentina (1-0), u shënua një rekord ri sa u përket futbollistëve më të rinj debutues në elitën e futbollit italian. Më poshtë janë listuar 10 lojtarët që kanë debutuar në moshën më të re në kampionatin italian (Seria A). Francesco Camarda (Milano –

Vazhdoni leximin →

Juventus-Inter, ndeshja 1 miliardëshe

“Ndeshja një miliardw dollarëshe”, është përcaktuar dueli mes Juventusit dhe Interit që do të zhvillohet mbrëmjen e nesërme, jo vetëm për rëndësinë në fushë, por për të gjithë përbërësit. Këtë e konfirmojnë numrat, duke filluar nga vlera e lojtarëve në fushë, duke vazhduar nëpër tribunat e “Allianz”-it dhe duke përfunduar në ndjekjen e dy skuadrave në

Vazhdoni leximin →