Bonuçi, ti je një futbollist apo një tifoz?!

Skena humoristike pati në fund të gjysmëfinales së Europianit, kur ylli i mbrojtjes italiane shkoi të festonte me publikun në tribunën pas portës. Leonardo Bonuçi u hodh në krahet e tifozëve në një moment tepër emocional pas gjuajtjes së penalltive, por e papritura i ndodhi kur u kthye për në fushë. Një roje private, një

Vazhdoni leximin →

Olimpiada, atletëve u jepen 160 000 prezervativë, por ata … nuk mund t’i përdorin!

Edhe kjo nuk ishte parë ndonjëherë. Lajmet nga Japonia janë që organizatorët e Lojrave Olimpike planifikojnë t’u shpërndajnë atletëve pjesëmarrës plot 160 000 prezervativë, veçse duke u kujtuar se ata nuk mund t’i përdorin në Tokio, ndërsa zhvillohet Olimpiada. Në të vërtetë, kjo nuk është një shpikje e japonezëve, sepse dhurimi i tyre ka nisur

Vazhdoni leximin →

Pasojat e Superligës, 70 000 fanela shiten për … 2 paundë stërlina copa!

Biznesi është biznes, dhe fiton më shumë ai që parashikon të ardhmen qoftë edhe duke rrezikuar. Një kompani shitjesh me pakicë në Britaninë e Madhe, “Hulsejl Klirëns UK” (Ëholesale Clearance UK), që merret me veshje sportive, kishte vënë bast se Superliga Europiane do të kishte sukses dhe kishte porositur fanelat e skuadrave pjesëmarrëse. Pasi projekti

Vazhdoni leximin →