Miluouki mundi San Antonio, në Perëndin kryeson Denver

Miluoki nuk zhgënjen në ndeshjen që e konsolidon në vendin e parë të Konferencës së Lindjes. Baks dominuan në fitoren e thellë 130-94 në dëm të San Antonios. Spërs nuk arritën të rezistojnë përballë paraqitjes spektakolare të Janis Atentokoumpo që shënoi 31 pikë dhe u shpall sërish si “MVP” i ndeshjes.  Me këtë sukses, Miluoki

Vazhdoni leximin →

Jokiç shkëlqen përsëri dhe Denveri kthehet tek fitorja

Është kampion në Divizion, është i kualifikuar për në plej of, dhe mbetet në vend të parë në Konferencën e Perëndimit. Pavcarësisht, problemeve të ndeshjeve të fundit, ku pësoi shumë humbje, Denveri nuk është dorëzuar siç e tregoi fitorja në fushën e Uashingtonit, 118-104. Nikola Jokiç ishte më i miri me 31 pikë në 33

Vazhdoni leximin →

Tatëm shënon 36 pikë, Bostoni mund Sakramenton!

Është njëra nga 3 skuadrat më të mira të Lindjes dhe shkon me besim drejt plej ofit. Boston Sëlltiks i dha fund një serie të gjatë ndeshjesh jashtë fushe duke fituar thellë në Sakramento. Rezultati ishte 132-109 falë 36 pikëve të Xhejzën Tatëmit, ndërsa Xhejlën Braun shtoi 27 pikë dhe Derrik Uajt 20. Bostoni e

Vazhdoni leximin →

Navratilova: Fitorja më e rëndësishme, munda kancerin!

Le të shpresojmë që të jetë sukses përfundimtar dhe që të mos ketë kthim prapa. Legjenda e tenisit, Martina Navratilova, deklaron se ka arritur të mposhtë sëmundjen e kancerit, madje që ishte një kancer i dyfishtë. Fjalët e saj janë që “e kam dobësuar sëmundjen” për të cilën u fol në fillim të vitit. “Kur

Vazhdoni leximin →