Pekin 2022, kina I përgjigjet SHBA: Komuniteti ndërkombëtar nuk do të lejojë bojkotin

‘Politizimi i Sportit do të dëmtojë shpirtin e Kartës Olimpike dhe interesat e sportistëe të të gjithë vendeve. Komuniteti ndërkombëtar, duke përfshirë edhe Komitetin Olimpik Amerikan nuk do ta pranojë’. Kjo është ajo që deklaroi zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Kineze, Zhao Lijian duke iu kundërpërgjigjur administratës Biden që bëri të ditur se është në

Vazhdoni leximin →

NBA, Denver ëndërron titullin me Gordonin në krah të Jokiçit!

Transferimet e fundit sollën shumë ndryshime. Denver Nagets shpreson të pretendojë titullin kampion në NBA falë edhe përforcimit të fundit, Aron Gordonit. Basketbollisti 25-vjeçar, i ardhur nga Orlando, shkëlqeu pikërisht ndaj ish-ekipit të tij, duke ndihmuar shumë në fitoren 119-109. Edhe pse nuk ishte e lehtë, dhe u desh një përmbysje, sërish duket se skuadra

Vazhdoni leximin →