NBA tronditet nga një skandal seksual

Një nga talentet më të mëdhenj të NBA-së, Josh Giddey është në qendër të një skandali pasi u shfaq një foto e tij me një adoleshente teksa ishin të zhveshur në dush. Çështja u bë më serioze nga mesazhi bashkëngjitur fotos, ku e mitura thotë se ka kryer marrëdhënie seksuale me yllin e Oklahoma City

Vazhdoni leximin →

Ukrainë, vdes në frontin e luftës kampioni i botës

Sergei Lysyuk, kampioni botëror në kik-boks dhe një figurë e nderuar në sportin e arteve marciale, ka humbur jetën në një mënyrë tragjike në fushëbetejën e Donbassit gjatë konfliktit mes Ukrainës dhe Rusisë. Lajmi i vdekjes së tij ka shkaktuar tronditje dhe pikëllim të madh në komunitetin e sportit dhe më gjerë, pasi raportohet nga

Vazhdoni leximin →

Djokovic provokon sërish Kosovën

Tenisti Novak Djokovic dhe ekipi i Serbisë kanë regjistruar një tjetër skandal gjatë prezantimit para ndeshjes  me Britaninë e Madhe në kuadër të “Davis Cup”. Propaganda e Serbisë ka vazhduar edhe në sport, ku tenistët u futën në fushë nën interpretimin e një kënge serbe për Kosovën. “Le të valojë flamuri i Serbisë nga Prizreni

Vazhdoni leximin →

LeBron kërkon LaVigne te Los Angeles Lakers

LeBron James do të përpiqet të drejtojë Los Angeles Lakers drejt një trofeu në tjetër në NBA por liqenorët kanë nevojë për një emër të fortë në skuadër. I vetëdijshëm se ai ka nevojë për përforcime shtesë, për ta bërë një gjë të tillë, dëshira e tij është Zach LaVine. Ylli i Chicago Bulls thuhet

Vazhdoni leximin →

Ertian Kofsha, i artë në botëror

Ertian Kofsha është Kampion Bote në stilin e shkëputjes në peshën deri në 89 kilogram Në mungesë të trajnerit Leonard Toska, i cili nuk u pajis me vizë meksikane, të paktën sipas justifikimit zyrtar të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Kofsha është drejtuar në garë nga presidenti Elez Gjoza. 152 kilogram në provën e parë me shumë

Vazhdoni leximin →

“Steka e artë”, Eklent Kaçi shpallet fitues

Eklent Kaçi fitues i Stekës së “Artë në Laç”, e cila për tre ditë, pas 12 vitesh, u zhvillua përsëri në qytetin kurbinas. Ky event, që mblodhi mbi 60 bilardistë jo vetëm nga Shqipëria e Kosova, por edhe nga vende të tjera të Ballkanit, ka ardhur drejtpërdrejtë në rrjetin e Radio Televizionit Shqiptar. Kledio Kaçi ishte

Vazhdoni leximin →

Max Verstappen triumfon në Las Vegas

Piloti holandez i Red Bull, Max Verstappen nuk ka të ngopur duke fituar edhe Çmimin e Madh në Las Vegas, në garën e parafundit të Botërorit të Formulës 1. Eventi, ishte një shfaqe e madhe për mënyrën si rodhën ngjarjet. Kampioni në fuqi nisi garën me një penalizim prej 5 sekondash pasi nxorri jasht piste

Vazhdoni leximin →

Martin rindez betejën e titullit në Moto GP

Gara Sprint e Çmimit të Madh të Katarit, raundi i parafundit i Kampionatit Botëror MotoGP, pa Jorge Martin të fitojë dhe të çojë në shtëpi suksesin e tij të tetë në këtë specialitet. Një sukses i cili, i kombinuar me vendin e pestë të Francesco Bagnaia, i lejon spanjollit të ngushtojë diferencën në vetëm shtatë

Vazhdoni leximin →

Hadribeaj mbron gjerdanin, e përshëndet Mike Tyson

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Karlos Molinas. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”. I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks,

Vazhdoni leximin →