Përmbytet pista e Imolës dhe anulohet gara e Formula 1

U cilësua vendim në mbrojtje të tifozëve, të njerëzve në përgjithësi. Këtë fundjavë duhej të mbahej Çmimi i Madh në Emilia Romanja të Italisë, por kushtet e motit nuk e lejuan. Reshjet e dendura të shiut bënë që lumi të dilte nga shtrati dhe që pista bashkë me kompleksin sportiv të Formula 1 të përmbyteshin.

Vazhdoni leximin →

Novak Gjokoviç jo vetëm që fiton, por edhe bind në Romë!

Po afrohet turneu francez i “Rolan Garosit” dhe ai dëshiron të jetë në kulmin e formës. Novak Gjokoviç është një mjeshtër i tenisit, me shumë përvojë, ndërsa njëkohësisht po përpiqet të fitojë edhe Turneun ATP të Romës. Në “Open Italia”, kampioni serb fitoi 2-0 ndaj britanikut Norri, duke bindur me lojën e tij. Nole tejkaloi

Vazhdoni leximin →

Surpriza e vitit në tenis e ka emrin Karlos Alkaraz!

Të papriturat padyshim që ndodhin, edhe pse kjo ishte mjaft e madhe. Spanjolli Karlos Alkaraz, që do të zëvendësojë Novak Gjokoviçin në vendin e parë të renditjes botërore të tenisit për meshkuj, pësoi një disfatë të rëndë në Turneun e Hapur të Italisë. Tenisti 20-vjeçar u mposht nga hungarezi Fabian Maroshan, që mbërriti në Turneun

Vazhdoni leximin →

Viktor Uembanajama bëhet gati për NBA-në!

Basketbollisti adoleshent nga Franca do të zgjidhet këtë verë nga një ekip i ligës më të fortë të botës. Viktor Uembanajama është njeriu i momentit në sportin e koshit, edhe pse në NBA e kanë mendjen tek finalet e konferencave, Denver-Lejkërs dhe Boston-Majemi. Ylli që është mbi 2 metra e 20 centimetra, ka talent të

Vazhdoni leximin →

Embijd: Nuk mund t’ia dal vetëm unë dhe Hardeni

Eliminimi i Filadelfias në plej ofin e NBA-së ka sjellë një tronditje të madhe tek “Siksersat”. Zhoel Embijd e përjetoi në mënyrën më të keqe fitoren e çmimit si Lojtari më i mirë i Sezonit të Rregullt, duke qenë poshtë nivelit normal, e padyshim poshtë nivelit të rivalit kryesor, Nikola Jokiç. Boston Sëlltiksat shkuan në

Vazhdoni leximin →