Filadelfia nuk e përballon dot Antetokumbon pa Embijdin!

Mungesa e tij ishte e planifikuar dhe e programuar për të përballuar lodhjen e sezonit. Zhoel Embijd nuk luajti në ndeshjen që Filadelfia pati ndaj Miluokit në fushën e këtij të fundit, ndërsa kundërshtari ishte me Janis Antetokumbon. Greko-afrikani shkëlqeu dhe pati një nga ndeshjet e tij më të mira, ndërsa Filadelfia e vuajti mungesën

Vazhdoni leximin →

Donçiç mbi Dejvisin, Dallasi mund sërish Lejkërsat

Nuk dihet sesa mund të vlejë kjo fitore, ndërsa skuadra nga Kalifornia pret kthimin e Lebron Xhejmsit të dëmtuar. Në plej of do të jenë Lejkërsa të tjerë, por për momentin nuk janë aq lart. Dallasi fitoi duelin direkt 108-93, udhëhequr nga Luka Donçiç, ndërsa Entoni Dejvis ishte sërish dobët në ndeshjen e dytë pas

Vazhdoni leximin →