PSG ofron 250 milionë për Yamal

Është vetëm 16 vjeç, po Lamine Yamal po konfirmon veten në Kampionatin Evropian si një yll i ri i futbollit evropian, duke konfirmuar gjërat e mira që bëri në sezonin e tij të parë me Barcelonën. Klubi blaugrana ka përcaktuar si të pashitshëm sulmuesin e ri, që është objekt i dëshirës së klubeve të mëdha

Vazhdoni leximin →

Ideja e PSG, Rodrygo në vend të Mbappe

Kylian Mbappe do të largohet nga PSG. Klubi parisien ka nisur nga puna për gjetjen e pasuesit, mision ky mjaft i vështirë, duke patur parasysh cilësinë e jashtëzakonshme të sulmit. Mediat së fundmi, flasin për emra konkret. Sipas asaj që shkruhet, trajneri i PSG e shikon Rodrygon e Real Madrid si pasuesin e duhur. 23-vjeçari

Vazhdoni leximin →

PSG-ja gati 100 milionë euro për Kvaratskhelia-n

Paris Saint-Germain ka shfaqur interes shumë të lartë për sulmuesin gjeorgjian të Napoli-t, Khvicha Kvaratskhelia. Sipas raportimeve të medieve italiane, kampionët e Francës dëshirojnë ta kenë në ekip 23-vjeçarin dhe për këtë arsye janë të gatshëm të bëjnë edhe një ofertë të majme në drejtim të klubit italian. PSG-ja raportohet se është e gatshme të

Vazhdoni leximin →

Armando Broja në radarin e Monaco

Monaco konfirmoi largimin e Wissam Ben Yedder të shtunën. Pas katër vitesh me monegaskët, kapiteni i klubit do të largohet në fund të kontratës së tij. Një listë e zëvendësuesve është duke u hartuar, një listë që përfshin sulmuesin e Chelsea, Armando Broja , sipas L’Équipe. Sulmuesi shqiptar Broja është në shënjestrën e klubit francez.

Vazhdoni leximin →

Drejtuesit e PSG marrin vendimin për Donnarummën

Gianlugi Donnarumma dhe Paris Saint-Germain përgatiten për të vijuar bashkëunimin përtej verës së vitit 2026, atëherë kur edhe skadon kontrata e portierit italian. Raporti i shkëlqyer i gardianit që së fundmi u zgjodh edhe si “Portieri më i mirë i sezonit në Ligue 1”, me drejtuesit parizienë është i shkëlqyer dhe pritet që Donnarumma të

Vazhdoni leximin →

Sportistët më të paguar nën 25 vjeç

Revista Forbes ka publikuar listën e sportistëve më të paguar në botë për këtë vit. Por këtë radhë ajo ka veçuar 5 sportistët më të paguar nën moshën 25 vjeç. Më i paguari është francezi Kilian Mbape me 110 milion dollarë në vit. Si çdo vit, revista Forbes ka publikuar listën e sportistëve më paguar

Vazhdoni leximin →