Tirana firmosin me sulmuesin Nunes dhe portierin Selmani

Tirana nuk humbet kohë dhe ka nisur shpejt puën për sezonin e ardhshëm. Skuadra është pushim, ndërsa drejtuesit e klubit kanë bërë dy goditjet e para në merkaton e verës. Bardheblutë kanë firmosur me sulmuesin Kaina Nunes dhe portierin Gentian Selmani. Futbollisti brazilian transferohet te nënkampionët e Superligës, pasi mbylli sezonin me Vllazninë. Ky është

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja pritet të luajë në sulm ndaj Moldavisë!

Pritet të luhet më ndryshe sesa në Varshavë. Kombëtarja shqiptare duhet të jetë më sulmuese në “Arenën Air Albania” ndaj Moldavisë sesa ishte në Poloni, dhe trajneri Silvinjo e di se pritet fitorja. Për këtë arsye, braziliani ka vendosur të vendosë ekipin në fushë me një skemë më sulmuese. Burime pranë stafit kuqezi tregojnë se

Vazhdoni leximin →

Çfarë të besojmë në media? Mesi nuk e dashka Arabinë!

Fillimisht u deklaruar se do të kthehej tek Barcelona, pastaj “i bënë gati” kontratën e jashtëzakonshme prej 400 milionë eurosh në sezon në Ligën Profesioniste të Arabisë Saudite. Sot, Lionel Mesi jepet si i dëshiruar për të shkuar në Ligën Profesioniste të SHBA-së, me Interin e Majemit të zotëruar nga Dejvid Bekami. “Deili Meil” shkruan

Vazhdoni leximin →

Nga Partizani të largojnë edhe kur del kampion, pas Marinit po mbledh “plaçkat” edhe Kolela!

Zakonisht nuk ndodh kështu pasi fitohet. Gjithsesi, duket se Partizani ka vendosur të marrë shembull nga Napoli, pasi ka nisur ndryshimi i kupolës teknike të klubit dhe të ekipit. Vendimi i parë është ai i mbylljes së bashkëpunimit me drejtorin sportiv, Elton Marini, i cili erdhi në detyrë verën e kaluar. Edhe pse së bashku

Vazhdoni leximin →

Mançester Junajtidi monitoron Leon Goreckën e Bajernit

Bavarezët kanë pasur disa herë dyshime për mesfushorin, i cili nuk ka bindur plotësisht në krah të Xhoshua Kimihut. Bajerni kërkon Deklan Rajsin (që mund të kushtojë të paktën 100 milionë euro), ndërsa Mançester Junajtidi shpreson të përfitojë nga kjo situatë dhe të marrë Leo Goreckën. Trajneri Erik Ten Hag cilësohet një admirues i futbollistit

Vazhdoni leximin →

Liverpuli merr kampionin e botës, Aleksis Mekalister!

Një futbollist i tillë i bën punë çdo skuadre, edhe asaj që lufton vazhdimisht për tituj. Aleksis Mekalister ishte një nga lojtarët më të mirë të Argjentinës në Kupën e Botës në Katar ku fitoi titullin në krah të Mesit. Që nga sezoni i ardhshëm ai do të luajë për Liverpulin, ndërsa u largua nga

Vazhdoni leximin →