Është njësoj në çdo cep të “Ferrit”, Shehi rinovon me Tiranën!

Pritej që të largohej, por ndodhi e kundërta. Orges Shehi do të jetë sërish trajneri i Tiranës, me vetë klubin kryeqytetas që njofton rinovimin e kontratës. Tekniku durrsak e përfundoi akordin me bardheblutë një ditë para finales së Kupës së Shqipërisë ndaj Egnatias, ndërsa kishte oferta nga Shkëndija e Tetovës dhe nga Vllaznia e Shkodrës.

Vazhdoni leximin →

Gasperini “hedh fall” për të ardhmen tek Atalanta

Trajneri ka qenë shumë i suksesshëm në Bergamo, duke e kualifikuar një ekip të vogël për në Champions e përgjithësisht për në Europë, duke arritur deri në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Xhampiero Gasperini është arkitekti i këtyre sukseseve (me Berat Gjimshitin në fushë), por tashmë duket se mund të largohet. “Për të ardhmen do

Vazhdoni leximin →

Bajerni duhet të “thyejë bankën” për Deklan Rajsin!

Nuk dihet nëse do të arrijë ta marrë, pasi duket se kapiteni i Uest Hemit kërkon vetëm Premier Ligën, dhe favorit mbetet Arsenali. Gjithsesi, Bajerni i Mynihut nuk heq dorë nga Deklan Rajsi, pavarësisht nga rrethanat, dhe pavarësisht nga fakti se kartoni i mesfushorit vlerësohet tepër lart. Mediat gjermane thonë se bavarezët janë optimistë, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Deklan Rajs preferon Premier Ligën dhe jo Bajernin e Mynihut!

Kartoni i tij thuhet se vlen 100 milionë paundë stërlina, dhe ky është një standard tepër i lartë për një mesfushor, aq më tepër të Uest Hemit. Gjithsesi, kjo kërkohet për Deklan Rajsin, ndërsa kapiteni i “çekiçave” pëlqehet nga Bajerni, por edhe nga Arsenali dhe nga klube të tjera, ndoshta si Çelsi. Gjithsesi, Rajsi duket

Vazhdoni leximin →