Lëmshi “Nejmar”, Mesi e do tek Barça, Barça i thotë “prit”, PSG gati ta shesë!

Do të rinovojë apo të kthehet në “Kamp Nou”, kjo mbetet çështja për sulmuesin brazilian. Nga Spanja, lajmet janë që Lionel Mesi ia ka vënë si kusht presidentit Laporta që të kthejë Nejmarin tek Barcelona, ndërsa nga Parisi shkruajnë se tek PSG-ja ka një çështje “Nejmar”. Pra, si është situata për superyllin që parashikohej të

Vazhdoni leximin →

Olympiacos fiton klasiken greke dhe kampionatin

dhe mbylli përfundimisht llogaritë me titullin e 46 kampion në historinë e tij, 7 javë përpara përfundimit të sezonit. Skuadra e drejtuar nga portugezi Pedro Martins regjistroi titullin e dytë radhazi në kampionatin grek pasi iu imponua rivalëve historikë të Panathinaikos Dominimi i skuadrës kampione ishte absolut; me një avantazh prej 22 pikësh kundrejt Aris

Vazhdoni leximin →

Plani i UEFA për Euro 2020, vaksina për 600 futbollistë të grumbulluar

UEFA nëpërmjet Komisionit Mjekësor të saj po punon për përgatitjen e një protokolli për të garantuar një evropian të qetë dhe pa raste me coronavirus. Sipas ‘Corriere Dello Sport’ plani parashikon vaksinimin e 600 futbollistëve të skuadrave të kualifikuara(25 lojtarë për secilën përfaqësuese) dhe të të gjithë stafeve teknike dhe delegacioneve. Është kjo, mënyra e

Vazhdoni leximin →