Sa ngjan parajsa me ferrin,  aq dhe Kombëtarja me ..Superioren!

Kombëtarja dhe Superliga ku ngjasojnë?  Tamam sikur  të pyesësh ku ngjasojnë parasja me ferrin.  Kombëtarja po ngjit shkallët po futet në Europë, Superliga po zbret shkallët,  po futet në..zgafell! Trajneri Silvinjo është shpallur më i miri i trajnerëve në futbollin kuqezi, kurse trajnerët e Superiores janë shpallur më fajtorët  qysh në 10 javët e para,

Vazhdoni leximin →

Edhe ne kemi Messi-n tonë…

“Zgjedhja në postin e zv-presidentit të UEFA-s është vlerësim për futbollin shqiptar, është vlerësim për të gjithë njerëzit e komunitetit të Futbollit shqiptar”. Kjo është fjalia që ka thënë më shpesh gjatë daljeve të fundit publike presidenti i FSHF-së, Armand Duka që në të tilla dalje publike preferon të veçojë gjithmonë arritjet edhe pse nuk

Vazhdoni leximin →

Asllani i lumtur te Interi

“Falënderoj trajnerin për minutat që po më jep. Dua të vazhdoj të punoj shumë dhe më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë”. Kështu nis intervista e mesfushorit kuqezi, Kristjan Asllanit për DAZN pas Inter-Roma, të fituar nga zikaltërit me rezultatin 1-0. Çfarë të ka kërkuar Inzaghi? Luani në një ekip ku keni

Vazhdoni leximin →

Klubet e “bajraktarëve” të futbollit shqiptar

Futbolli shqiptar, këtë sezon po vendos rekord pas rekordi. Superioreja, në përpjestim të zhdrejtë me Kombëtaren, duket se ka marrë një rrugë pa kthim në kah të kundërt, ndoshta drejt humnerës. Laçi vendos fillimisht një rekord absolut duke zëvendësuar trajnerin pas javës së parë ndërsa e rifreskoi rekordin me një tjetër zëvendësim duke ndryshuar brenda

Vazhdoni leximin →

Vetëvrasja e Dinamos pa qytet!

Dinamo City pa një qytet, busull dhe pa trajner. Blutë morën një goditje të fortë psikologjike pasi në një ndeshje të vetme regjistruan disa humbje. Edhe pse në avantazh 2-0 në pjesën e parë, Teuta i rrëmbeu fitoren duke e lënë thatë në një sfidë direkte për mbijetesën e duke e zbritur njëkohësisht në vendin

Vazhdoni leximin →