Kalendari “shtyp” edhe Kategorinë e Parë

Nuk ka ferymëmarrje as për Kategorinë e Parë ku ndeshjet zhvillohen çdo tre ditë por mesa duket, lodhja nuk ndikon aspak në spektakël, ose minimalisht në finalizim. FSHF po tregohet e pamëshirshme edhe me anëtarët e saj të dorës së dytë duke u ngarkuar një kalendar aspak normal edhe pse pothuajse të gjitha klubet kanë

Vazhdoni leximin →

Disiplina nuk i ndal gjobat

Gjobat vazhdojnë të rrënojnë arkat e klubeve shqiptare pasi Disiplina. Në vendimet e radhës dënohen sjelljet e shkodranëve por edhe të shijakasve e kavajasve. Vendimet e Disiplinës; KF Vllaznia, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 17/2/b të KDE, dënohet me gjobë në masën 100.000 (njëqind

Vazhdoni leximin →

“Hajdutë të veshur si arbitra” i cilëson Besa arbitrat e transfertës së Peshkopisë

Besa e Kavajës e drejton “gishtin e akuzës” ndaj arbitrave të ndeshjes së humbur në Peshkopi përballë Korabit. Në një postim në rrjetet sociale, klubi kavajas shkruan: “Vjedhje e turpshme. Hajdutë të veshur si arbitra vjedhin ndeshjen në mes të ditës. Pesë minuta para përfundimit anulohet goli i ekipit tonë, në mënyrë qesharake autogoli jepet

Vazhdoni leximin →

Disiplina “kapet” me të Parën…

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka dhënë vendimet e radhës duke bërë “shembull” Vorën dhe Flamurtarin. 100 mijë lekë gjobë për Vorën për shkak të sjelljeve të gabuara të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, ndërsa zv/trajneri i Flamurtarit duhet të mungojë disa ndeshje. Gjoba ka edhe për Lushnjen dhe Elbasanin; 1.

Vazhdoni leximin →

Një tjetër fushë sintetike dhuratë nga FSHF për fëmijët

Në një kohë që në mbarë Europën po rishikohen projektet e fushave me bar sintetik për shkak të problemeve të mëdha shëndetësore që po shfaqin fëmijët, FSHF trumbeton shtrimin e një fushe tjetër me plastikë. Bëhet fjalë për kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz ku çdo ditë stërviten qindra fëmijë. Pak ditë pas shtrimit të

Vazhdoni leximin →

Tirana gjen portier në…Kategorinë e Parë

Mustafë Abdullahu është portieri i Tiranës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi bardheblu përmes një video në rrjetet sociale. Gardiani ka firmosur një kontratë  5-vjeçare pasi është larguar nga Besa e Kavajës kui ndodhej që prej dy vitesh. Njoftimi i Tiranës: “KF Tirana njofton afrimin e portierit Mustafë Abdullahu! Futbollistët e talentuar e kanë pasur gjithmonë

Vazhdoni leximin →

Elbasani i pandalshëm në merkato, “verdheblutë” afrojnë Telushin e Hoxhajn

Pas ngjitjes në Kategorinë e Parë, AF Elbasani është kthyer në një nga ekipet më aktive gjatë kësaj merkatoje vere në tregun tonë teksa kanë afruar lojtarë me goxha eksperiencë, teksa duket se objektivi i këtij sezoni është ngjitja në Superiore. Megjithatë, Elbasani nuk është ndalur me kaq dhe këtë të premte ka prezantuar dy

Vazhdoni leximin →