Partizani siguron Europën pas “shëtitjes” me Kastriotin, Dinamo ngushëllohet me derbin!

Në dhjetor thuajse askush nuk besonte, por ata ia dolën. Futbollistët e Partizanit, të drejtuar nga trajneri Dritan Mehmeti, realizuan një arritje të madhe duke u kualifikuar për në Europë sezonin e ardhshëm. Një fazë e dytë mjaft e mirë e të kuqve, pavarësisht ndonjë humbjeje, siç ndodhi me Tiranën, apo ndonjë barazimi të papritur,

Vazhdoni leximin →

Superliga, Tirana feston titullin me fitore, Dinamo bie përfundimisht!

Shumë gjëra ishin zgjidhur që më parë, ndërsa festa duhej të vazhdonte. Kështu bëri Tirana që, pasi siguroi titullin në derbin e javës së kaluar të Abisnet Superligës ndaj Partizanit, i kënaqi sërish tifozët duke mundur 3-1 Vllazninë në “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, e duke merituar gjithçka. Seferi, Totre dhe Xhixha ishin autorët e golave

Vazhdoni leximin →

U rrofshin dënimet dhe tryezat kundër dhunës, ultrasit ia bëjnë “fora” sa herë duan!

Nuk ka asnjë lloj rëndësie se ku luhet. Një derbi mes Partizanit e Tiranës e anasjelltas është kthyer në një makth për klubet, tifozët normalë, drejtuesit e futbollit si dhe policinë e shtetit. Shpërthimi i fundit ndodhi në “Elbasan Arenë” të shtunën e kaluar, në fitoren 2-1 të bardhebluve që u dha matematikisht titullin e

Vazhdoni leximin →