Ventura s’kursehet…vetëm 30 sekonda rrezikuan shqiptarët

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura e cilëson fitoren e Italise plotësisht të merituar, duke deklaruar se Shqipëria kishte bërë pak gjë për të rrezikuar suksesin e të kaltërve. “Në fillim kishim dëshirë për të treguar veten më shumë se sa duhet dhe kishte shumë vëmendje ndaj nesh. Nuk kishte rrjedhshmërinë e duhur. Por duhet theksuar

Vazhdoni leximin →

Si macja me miun, Italia e Venturës ndjek skemën e De Biazit

Jo vetëm Shqipëria ka dilema për formacionin, pasi të njëjtin problem e ka edhe Kombëtarja e Italisë Fillimisht ishte menduar se Italia kundër Shqipërisë do të luaj me formacionin 4-2-4, modul ky i preferuar nga trajneri Ventura. Por, ndryshimet që ka bërë Gianni de Biasi, duket se kanë detyruar italianin të ndërrojë formacionin nga 4-2-4

Vazhdoni leximin →