Aventura e Venturas: Ç’mu desh mua që u bëra trajner i Italisë!

Ish-traineri i përfaqësueses italiane Xhampiero Ventura është i ndërgjegjshëm se dështimi i tij në fazën kualifikuese për kampionatin botëror Rusi-2018 do ta ndjekë atë sa të jetë gjallë. Atëkohë, italianët pësuan një fiasko historike dhe për këtë të fundit kanë meritë suedezët që i eliminuan ata në duelin play-off prej dy ndeshjesh. Ventura tani është

Vazhdoni leximin →

Aventura me Kievon mbyllet shpejt; Ventura jep dorëheqjen

Mbyllet shumë shpejt aventura e Xhanpiero Venturës në drejtimin e Kievos. ish trajneri i përfaqësueses italiane dha dorëheqjen nga detyra e tij pas barazimit 2-2 që skuadra veroneze arriti ndaj Bolonjës. Ventura u rikthye të bëjë profesionin e trajneritdisa muaj pas largimit nga kombëtarja italiane me të cilën dështoi në kualifikueset e botërorit të rusisë

Vazhdoni leximin →

Ku ka humbur Ventura? Në Zanzibar për të harruar zhgënjimin

Ku është zhdukur Xhan Piero Ventura? Është pyetja që po qarkullon në median italiane. Ish trajneri i Të Kaltërve pas zhgënjimit për eliminimin në Botërorin 2018  dhe pas largimit të tij nga pankina nuk është parë më dhe  është në heshtje të plotë i mposhtur nga zhgënjimi i madh për mos arritjen e objektivit. Ndërsa

Vazhdoni leximin →