Sa frikë shkakton  Italia e futbollit, pas Alegrit, driblon edhe Ançeloti!

Karlo Ançeloti i ka thënë “jo” pankinës së kombëtares italiane të propozuar nga presidenti Tavekio. Sipas mediave italiane, tekniku 58-vjeçar ka projekte të tjera për karrierën e tij dhe në këtë mënyrë ka refuzuar të drejtojë të kaltrit Sipas mediave italiane, tekniku 58-vjeçar ka projekte të tjera për karrierën e tij dhe në këtë mënyrë ka refuzuar të drejtojë të kaltrit.

Ky ishte refuzimi i dytë që i bëhet Italisë, pasi “JO”-ja e parë erdhi nga trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, i cili i mbyllur derën drejtuesve të federatës duke deklaruar se ndihet i lumtur te bardhezinjtë dhe nuk e mendon largimin.