Një 16 vjeçar,Guebels, “mollë sherri” për Bajernin dhe Mançesterin e kuq

Manchester City dhe Bayern Munich kanë bërë oferta për talentin e madh të Lyonit  dhe s’ndalen.

Sipas RMC Sport, dy skuadrat e  medha janë në garë serioze për 16-vjeçarin Willem Guebbels, dhe tashmë kanë bërë ofertat e tyre.

Guebbels shkroi histori në shtator kur u bë lojtari i parë i lindur në shekullin e 21-të që paraqitet në Ligë 1.

Lyon shpreson se do t’i kundervihet  Manchester Cityt dhe Bayern për t’ia siguruar sulmuesit një kontratë profesionale.