Eksperimentet tek Bajerni përfunduan, në janar Nagelsmani ka gati skemën përfundimtare!

Gjatë fazës së parë të sezonit u provua fillimisht moduli 4-2-2-2 dhe kjo u bë sepse trajneri dëshironte të përfshinte të gjithë talentin që kishte në ekip duke mos lënë askënd të pakënaqur. Gjithsesi, rezultatet nuk dolën edhe aq të mira ndaj edhe Julian Nagelsmani u detyrua të bëjë “korrigjime” rrugës për të kaluar tek

Vazhdoni leximin →

Mediat nisin sërish “telenovelën” (që nuk shitet) e Ronaldos tek Bajerni

Sipas asaj që shkruhet në shtypin europian, ka pasur bisedime mes bavarezëve dhe përfaqësuesve të Kristianos, ndërsa arsyeja e interesimit nga Mynihu thuhet se është dëmtimi i Sadio Manesë. Nga një anë, duhet thënë (me të drejtë) se tek Bajerni nuk mendojnë tek fuqitë çudibërëse të magjistareve që mund të pajtojë Senegali për të shëruar

Vazhdoni leximin →

Mjeshtri i ndeshjes për Bajernin ishte Serzh Gnabri

Kur nuk ke një Levandovski, dhe kur Çupo-Motingu tregohet më pak “Çupo-Moting) se zakonisht, atëherë duhen zgjedhje të tjera. Kështu ndodhi me Bajernin në fitoren 6-1 ndaj Verderit në Bundesligë, edhe pse humbi sulmuesin tjetër, Sadio Mane, që në minutën e 21-të. Gjithsesi në fushë ishte një futbollist tjetër, tepër i talentuar por hera-herës misterioz,

Vazhdoni leximin →