Juventusi fiton me të rinjtë, por Alegri ka kritika!

Mediat sportive italiane, në të vërtetë, qortimet i bëjnë për trajnerin që nuk ka pasur edhe aq besim tek “pranverat”. Juventusi ia doli në stadiumin e Leçes në kampionat falë golit të Faxholit dhe pranisë së Mirantes, dhe gazetat shkruan se “Juvja ka nisur të vrapojë me të rinjtë”. Gjithsesi, kritikat e tyre është që

Vazhdoni leximin →

Në Itali thonë se fati i Alegrit tashmë është i vulosur

Juventusi cilësohet si një “trup i vdekur” (mortificata), ndërsa “La Gazeta delo Sporti” rreshton të gjitha fajet e trajnerit. Mediat shkruajnë se fati i Masimiliano Alegrit tashmë është i shenjuar, i vulosur, edhe pse ai mbetet në detyrë sepse ka kontratë. “Katër humbje në 5 ndeshje në Champions, – shkruan “La Gazeta”, – një falimentim

Vazhdoni leximin →

Në Itali thonë se Kieza është “flori” i vërtetë, Alegri mund të ketë 4 skema me yllin e kaltër!

Ndeshjen e fundit e luajti në janar të këtij viti pas këputjes së ligamentit të gjurit. Sulmuesi i shquar i Italisë, kampione të Europës, kthehet më në fund për Juventusin pasi humbi më shumë se 9 muaj, në një “kalvar” të vërtetë. “La Gazeta delo Sport” shkruan se Federiko Kieza mund të grumbullohet për ndeshjen

Vazhdoni leximin →