Nga Bresti në … Brest, Elis Bakaj ndryshon ekipin, por jo qytetin në Bjellorusi!

Dëmtimi në prill rezultoi fatal, të paktën për këtë vit. Elis Bakajt nuk i shkoi mbarë etapa më e fundit në futbollin bjellorus me Dinamon e Brestit, ndërsa e mbylli bashkëpunimin. Faqja zyrtare e ish-kampiones së Bjellorusisë njofton se sulmuesi shqiptar dhe klubi mbyllën bashkëpunimin, ndërsa i uroi Bakajt sukses në karrierë. Dëmtimi në ndeshjen

Vazhdoni leximin →

Zhoze Murinjo, mos vallë e gjeti klubin e ri?

Valensia ndodhet në krizë, ndërkohë që në këtë klub ka mosmarrëveshje edhe brenda kryesisë së tij. Pronari singapuras i këtij klubi spanjoll, Peter Lim, ka kërkuar kompetenca mëtë mëdhagjatë këtij sezoni veror transferimesh, gjë që nuk i ka pëlqyer drejtorit sportiv Mateo Alemanja që në shenjë proteste dha dorëheqjen. Dorëheqja e mësipërme mund të sjellë

Vazhdoni leximin →