Spalletti: Askush nuk feston që na ka në grup

Shorti i “Euro2024”, mbi të gjitha grupi i Shqipërisë, i cilësuar si grupi i “ferrit”, vijon të bëjë zhurmë në mediat e huaja. Në Itali nuk janë shumë të lumtur, ky grup “bombë” vjen në një moment të vështirë për ta, por Luciano Spalletti pranon verdiktin duke i kujtuar të gjithëve se në fund të

Vazhdoni leximin →

Luciano Spalleti na njeh shumë mirë…

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano Spalletti komentoi shortin, duke vlerësuar jo pak edhe kuqezinjtë. “Për momentin Shqipëria është një nga më të fortat në qarkullim. Po luan futboll shumë të bukur dhe është në kushte fantastike.

Vazhdoni leximin →

Spalletti: Italia nuk vodhi asgjë

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti, iu kundërpërgjigj akuzave se skuadra e tij i vodhi Ukrainës kualifikimin në Euro 2024. Tensionet u ndezën në BayArena të hënën pasi Bryan Cristante i Romës u përplas me Mykhailo Mudryk e Chelseat në zonën e rreptësisë në minutat e fundit të ndeshjes. Ukraina reagoi ashpër kur gjyqtari Jesus Gil

Vazhdoni leximin →

Bastoni humb dy ndeshjet e fundit për Euro 2024

Alessandro Bastoni ka pësuar një dëmtim muskulor dhe do të mungojë për një numër ndeshjesh të ardhshme të Interit e Italisë kundër Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës, që të dyja jetike për të ardhmen e Italisë. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar u detyrua të tërhiqej nga skuadra e Italisë në Coverciano pasi pësoi një dëmtim në këmbën e

Vazhdoni leximin →

Di Biagio flet për penalltinë “Panenka” të Totti-t

Në një intervistë për mediat italiane, trajneri Luisi Di Biagio flet për një episod interesant të Euro 2000 ku rrëfeu se ish-kapiteni i Romës, Francesco Totti kishte një muaj që mendonte të shënonte me “Panenka” në ndeshjen kundër Holandës në gjysmëfinale. “Kur Totti u nis për të ekzekutuar penalltinë, ne të gjithë ishim të përqafuar

Vazhdoni leximin →