Euro 2020 dhe Kovidi, në Romë u infektuan 73 vetë vetëm në një lokal!

Autoritetet shëndetësore të rajonit të Lacios janë të alarmuara. Ata kanë llogaritur që vetëm në një pab, gjatë ndeshjes Itali-Belgjikë, janë infektuar 73 njerëz, pasi ata e ndoqën në një numër të madh dhe pa distancim fizik përballjen e Europianit. “Ne po paguajmë pasojat e shkeljes së rregullave gjatë kampionatit, – thotë përgjegjësi i shëndetësisë

Vazhdoni leximin →

Nga Presidenti, Kryeministri e Papa, kombëtarja e Italisë është një shembull për klubet!

Arrigo Saki, njëri prej të “urtëve” të mëdhenj të futbollit të kaltër, deklaroi se suksesi i Italisë ishte falë Roberto Mançinit, që përfaqëon triumfin e ideve në Apenine. Deri më sot, vetëm Saki ka qenë triumfi i ideve të Krujfit dhe të futbollist “shampanjë”, ndërsa Italia vazhdimisht ka qenë një shkollë e futbollit të mbyllur

Vazhdoni leximin →

Mançini e pranon: Italia ime u detyrua të vuante!

Të kesh 33 ndeshje radhazi pa humbje nuk është rastësi dhe tregon diçka, po ashtu do të jetë shumë e vështirë “ta thyesh këtë arrë” në finalen e Kampionatit Europian, por edhe trajneri Roberto Mançini e pranoi se Italia e tij e pati shumë pisk ndaj Spanjës. Gjysmëfinalja në “Uembli” u fitua vetëm pas penalltive

Vazhdoni leximin →