Ventura i penduar: Drejtimi i Kombetares s’ishte pune per mua

Xhampiero Ventura flet pas kaq kohesh per aventuren e tij ne drejtimin e kombetares italiane duke shprehur pendimin e tij qe mori persiper drejtimin e nje perfaqesueseje si ajo e Italise.

‘Po te me benin perseri oferten per te drejtuar Italine nuk do te pranoja-tha Ventura ne nje interviste per Rmc Sport-nuk eshte pune per mua. Kam nevoje per nje kontakt te perditshem me futbollistet. Ato qe lendojne me shume jane jokorrektesia, gjerat false dhe jo kritikat qe duhen pranuar nga çdokush. Kam shume deshire te filloj aty ku e lashe. I uroj fat Mançinit dhe te kete futbolliste qe te perbejne berthamen e forte te kesaj kombetareje’.

Sfidanti.al