Përse Klaiverti beson se De Ligti ndihet keq tek Juventusi!

Gjatë verës u ndoq nga klubet më të njohur të Europës, dhe meritoi gjithçka me atë që bëri me Ajaksin. Matijs De Ligt zgjodhi Juventusin, dhe refuzoi Barcelonën, Mançester Junajtidin e Paris SG (sa për të thënë disa emra), por një patriot i tij i famshëm mendon se tashmë është penduar. Patrik Klajvert, ish-sulmues i

Vazhdoni leximin →

Guardiola si ndonjë i çmendur: Nuk e përmbaj dot veten

Ra në sy për keq sjellja e Pep Guardiolës në përfundim të ndeshjes së kampionatit ndaj Sauthemptonit, fituar në minutën e 6-të shtesë. Trajneri i Mançester Sitit u përplas verbalisht me lojtarin mik, Redmond, dhe u kuptua qartë se ato që nxorri nga goja nuk ishin aspak fjalë të bukura. Vetë Redmond nuk deshi të

Vazhdoni leximin →

Morata: “Nuk duhet të isha larguar nga Juventusi”!

Alvaro Morata që tani luan me Celsin, thotë se është keqkuptuar në intervistën e fundit të tij në gazetën italiane, “Gazeta delo Sport”, së cilës ai i deklaroi se nuk duhej të ishte larguar nga Juventusi dhe se Italia ishte vendi më i mirë në botë për të jetuar. Mediumet anglezë e interpretuan këtë deklaratë

Vazhdoni leximin →