Ventura parashikon aventura të bukura për Italinë e tij

Xhiampiero Ventura, trajneri i Italisë, beson se Azzurrët mund të jenë surprizë në Botërorin ‘Rusia 2018’

Italia e mposhti Shqipërinë me rezultat 2:0, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin “Rusia 2018″, porse  fitoi edhe  miqësoren në Amsterdam ndaj Holandës, me rezultat 1:2.

” Fitorja me Holandwn  ishte e rëndësishme për imazhin që ne jemi duke u përpjekur për ta ndërtuar. Ne treguam shpirtin e ekipit, aftësinë për të luftuar dhe për të vuajnë, dhe kemi marrë rezultatin”, ka deklaruar ai.

“Kjo fitore na ndihmon të rritet në renditjen. Unë jam i sigurt se ky është një grup që është në rritje. Ky është një ekip që do të jetë surprizë në Kupës së Botës në Rusi”, ka theksuar Ventura.