E bujshme nga Anglia: Tre Luanët rrezikojnë Botërorin 2022

Kombëtarja angleze e futbollit rrezikon të përjashtohet nga Botërori 2022. Lajmi I bujshëm u publikua nga tabloidi ‘The Sun’ që arsyetoi normat e reja kufizuese AntiCovid të qeverise britanike. Sir Keir Starmer, anëtar I parlamentint dhe lider I partisë laburiste bëri propozimin se të gjithë ata që hyjnë në vend duhet të qëndrojnë 10 ditë

Vazhdoni leximin →

Në ‘Mestalla’ të Valencias luhet Botërori, por ai i…paellas

E keni parasysh Mestalla, tempullin e futbollit të Valencias, më antiku në Spanjë? Në këtë impiant ka shumë kujtime, kanë luajtur shumë emra të rëndësishëm të futbollit ndërkombëtar. Por tani Mestalla shndërrohet në një parajsë gastronomike pasi aty luhet një botëror, ai i paellas. Është një turne ku marrin pjesë 8 shefa kuzhine, 4 meshkuj

Vazhdoni leximin →