Milani do ta tradhëtojë edhe Montelën? Sytë nga Sarri

Maurizio Sarri mund ta marrë drejtimin e Milanit pas përfundimit të këtij sezonit. Drejtuesit e skuadrës së Milanit janë duke menduar që gjejnë një trajner të ri, pasi e ardhmja e  Vincenzo Montellans është në pikëpyetje, shkruan Calciomercato.com Nëse Montella largohet nga Rossonertë në fund të sezonit, atëherë ekipi nga San Siro trajner të ri

Vazhdoni leximin →

Napoli i Sarrit ia prish gjumin Zidanes

Sikur me Napolin të luanin ca kohë më parë, Reali as nuk do ta prishte gjumin, por tani është krejt ndryshe.  Dhe Zidan nuk bën poza“Ndeshja e parë luhet në shtëpinë tonë dhe ne duam të përfitojmë, për të dëmtuar kundërshtarin tonë, shpresoj, por edhe ata mund ta bëjnë të njëjtën gjë për ne. Ne

Vazhdoni leximin →

Napoli, në provimin e maturisë përpara trajnerit Sarri!

Mauricio Sarri ngjan me një mësues të drejtë, por të rreptë. Në vend që të paraqitej shumë i kënaqur nga skuadra e tij, Napoli, që po fiton dhe po kthehet në pretendente në çdo kompeticion, njeriu që zakonisht nuk di të qeshë, zgjedh fjalë të tjera. “Nuk kam ende sigurinë që skuadra ime është pjekur

Vazhdoni leximin →