Napoli, qendrimi i Hysajt varet nga Mauricio Sarri

E ardhmja e Elseid Hysajt te Napoli duket se varet shume nga ajo e trajnerit Mauricio Sarri. Ai qe e ka pohuar diçka te tille eshte vete agjenti i mbrojtesit te perfaqesueses shqiptare Mario Xhufredi sipas te cilit futbollisti 24 vjeçar do te humbase shume nese tekniku italian largohet nga Napoli.

‘Per shume futbolliste te Napolit, perfshire edhe Hysajn, gjithçka do te varet nga e ardhmja e Hysajt-tha Xhufredi-per ata eshte shume e rendesishme te kuptojne se cfare do te beje trajneri. Nese Sarri do te qendroje do te kerkoje te mbaje me te miret ne skuader dhe me siguri do te kerkoje te mbaje edhe Hysajn. Per me teper Hysaj pa Sarrin do te humbase shume siguri dhe nese do te shfaqet nje skuader e gatshme te paguaje klauzolen e kontrates se tij mund te marrim parasuysh disa hipoteza. Por nese Sarri qendron, ateher Hysaj do te rrije por me nje permiresim te pages se tij’.

Sfidanti.al