Broja dhe Mehmeti shkëlqejnë në Angli, Muçi në Poloni, por Hysaj shqetëson në Itali!

  Ishte ndeshja e parë pas rinovimit dhe një shenjë e la. Armando Broja nuk ishte titullar në sfidën tepër të vështirë të Çelsit ndaj Uest Hemit në Premier Ligën angleze, por gjithsesi trajneri Tuhel e aktivizoi pas pushimit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare hyri ndërsa të mbiquajturit “çekiçët” po kryesonin në “Stemford Brixh”, dhe prania

Vazhdoni leximin →

Strakosha-Hysaj në fushë, Lacio drejt Ligës së Europës

E vështirë të kapet Championsi me rivalët që janë më lart, dhe me trajnerin Mauricio Sarri që është në sezonin e tij të parë me skuadrën. Lacio nuk mundet të konkurrojë me Milanin, Interin, Napolin dhe Juventusin, por gjithsesi nuk është pak sot për sot që të sfidojë Romën apo Atalantën. Fitorja 1-0 ndaj Venecias

Vazhdoni leximin →