Strakosha-Hysaj në fushë, Lacio drejt Ligës së Europës

E vështirë të kapet Championsi me rivalët që janë më lart, dhe me trajnerin Mauricio Sarri që është në sezonin e tij të parë me skuadrën. Lacio nuk mundet të konkurrojë me Milanin, Interin, Napolin dhe Juventusin, por gjithsesi nuk është pak sot për sot që të sfidojë Romën apo Atalantën. Fitorja 1-0 ndaj Venecias

Vazhdoni leximin →

Rinovimi i Sarrit tek Lacio ka lidhje me një ndihmë për Hysajn

Trajneri i kryeqytetasve ka vendosur dy kushte për të firmosur kontratën e re, diçka që mund të ndodhë shumë shpejt. Mediat italiane shkruajnë se rinovimi është “pas derës”, por Mauricio Sarri dëshiron që më parë Lacio t’i plotësojë dëshirat për të forcuar ekipin. Fillimisht mendohej që problem ishte mesfusha, por forma shumë e mirë e

Vazhdoni leximin →