Sarri: Paraqitja më e mirë e Lacios që kur kam ardhur këtu!

Për Championsin thotë thjesht se “do të bëjmë maksimumin për ta arritur”, ndërsa vlerësimin për djemtë e tij e ka të lartë. Edhe pse tek Lacio ka një “luftë civile” mes trajnerit Mauricio Sarri dhe drejtorit sportiv, Igli Tare, sërish kryeqytetasit nuk po e ndjejnë, përkundrazi. Fitorja 4-0 ndaj Milanit, madje pa Imobilen, ishte e

Vazhdoni leximin →

Sarri: Titulli, një utopi?! Utopia është diçka e paarritshme, ndërsa titulli është më shumë i arritshëm!

Fitorja 2-0 në Bergamo e riktheu Lacion në ndjenjat e lumturisë, dhe tifozët i ktheu tek shpresa dhe iluzioni për një fitore të madhe që mungon prej 22 viteve. A mundet që kryeqytetasit ta fitojnë titullin? Trajneri Mauricio Sarri u ngacmua duke i thënë nëse titulli mbetet utopi apo jo? “Utopia është diçka e paarritshme,

Vazhdoni leximin →