Hysaj protagonist në përplasjet brenda dhomës së zhveshjes

Largimi i Mauricio Sarrit nga Lacio ka sjellë pasoja shumë të rënda në klubin bardhekaltër, pasi për shumë lojtarë, klubi nuk kishte bërë atë që duhej për të mbajtur trajnerin dhe futbollistët kishin qenë të pakënaqur me mënyrën se si ishte menaxhuar situata së fundmi. Mediat italiane kanë zbuluar prapaskena të një zënke të mirëfilltë

Vazhdoni leximin →

Lazio, Hysaj falënderon Sarrin

Mauricio Sarri i ka dhënë lamtumirën Lacios pasi rezultatet e fundit të klubit italian nuk ishin nga ato që priteshin. Klubi zyrtarizoi sot largimin e tij dhe i besoi skuadrën ndihmësit Martushelo. Ashtu siç pritej, menjëherë pas zyrtarizimit të lajmit, erdhën mesazhet e futbollistëve të klubit, të cilët falënderojnë trajnerin për vitet që kishin kaluan

Vazhdoni leximin →

Zyrtare, Sarri i jep lamtumirën Lazio-s

Mauricio Sarri nuk është më trajneri i Lacios, me teknikun italian që ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës së Serisë A pas humbjes me Udinezen. Kjo ishte disfata e katërt radhazi që bardhekaltrit kanë marrë në të gjitha kompeticionet, duke sjellë vendimin e teknikut italian. Ende nuk ka asnjë detaj nga ky vendim i

Vazhdoni leximin →

Ka tension te Lazio, Lotito: Sarri mjaft me alibi

Tension i lartë te Lazio pas humbjes ndaj Fiorentinës, e cila komplikoi planet e bardhekaltërve në Champions League. Maurizio Sarri drejtoi gishtin te merkato e klubit dhe përgjigja e ashpër e Claudio Lotito erdhi menjëherë më pas. “Skuadra është e fortë dhe konkurruese, Sarri të marrë përgjegjësitë e tij së bashku me ekipin, në vend që

Vazhdoni leximin →

Lotito: E ardhmja e Lazios do të jetë shumë e bukur!

“Maurizio Sarri është një mjeshtër i futbollit”, kështu shprehet presidenti i Lazios, Claudio Lotito. Numri një i kryeqytetasve, theksoi se e ardhmja për bardhekaltërit do të jetë e shumë e bukur ndërsa shtoi se Sarri po rrit të gjithë futbollistët që klubi i afroi nga merkato. “Sarri po demonstron se është mjeshtër futbolli, lojtarët që kanë

Vazhdoni leximin →

Lazio në kaos, Sarri rrezikon shkarkimin

7 pikë në 7 javë, vendi i 16-të në Serie A. Lazio po përjeton një moment të erret që nga dita kur Igli Tare u largua nga kryeqyteti. Mes Lotitos dhe Sarri nuk ka paqe, por një luftë totale, të cilën e shprehin hapur edhe në media. Sarri vijon të ankohet pafund për ekipin që

Vazhdoni leximin →

Sarri tek Lacio si Fergusoni, pas largimit të Igli Tares

Trajneri fiton betejën e pushtetit në klubin kryeqytetas, dhe ish-drejtori sportiv shqiptar do të duhet të kërkojë një punë tjetër. Mauricio Sarri mbetet teknik i Lacios dhe mediat italiane shkruajnë se i ka kërkuar presidentit Klaudio Lotito pushtet mbi transferimet. Kjo do të thotë se buxheti për marrje lojtarësh do të vihet në dispozicion të

Vazhdoni leximin →